اردوغان: مکرون نیاز به آزمایش سلامت ذهنی دارد

به گزارش بابا آب داد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه با انتقاد از اظهارات ضد اسلامی همتای فرانسوی خود، گفت: امانوئل مکرون نیاز به آزمایش سلامت ذهنی دارد.

اردوغان: مکرون نیاز به آزمایش سلامت ذهنی دارد

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان اضافه کرد: درباره رئیس جمهوری که آزادی عقیده را نمی فهمد و با میلیون ها عضو از گروه های اعتقادی مختلف به این شکل برخورد می کند، می توان گفت که اول از همه، باید چکاپ ذهنی انجام بدهد.

وی ادامه داد: این فرد با اسلام و مسلمانان چه مسئله ای دارد؟ او احتیاج به مداوای ذهنی دارد.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: فرانسه یک سال دیگر شاهد انتخابات خواهد بود و آن زمان سرنوشت مکرون را خواهیم دید. به نظرم پایان [ریاست] او خیلی دور نیست؛ چراکه او نفعی برای فرانسه نداشت.

اردوغان اضافه کرد: اقدام فرانسه ای که ظاهراً خود را قلعه آزادی و لائیستی می داند در کشیدن کاریکاتور علیه پیامبر اسلام بدترین نوع ابتذال به شمار می آید و در حد و حدود آزادی نمی گنجد؛ بلکه اسلام ستیزی است.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین با اشاره به حمله پلیس به مسجدی در برلین، گفت: ما در اروپا ذهنیت متعصب را دیده ایم. اما این فشارها و حملات، فاشیسم در اروپا را به حد اعلا رسانده است.

وی اضافه کرد: اروپایی که در جنگ های اول و دوم بزرگترین کشتارهای تاریخ بشر را انجام داد، منطقی نیست و در واقع با گشودن جبهه ای جدید علیه مسلمانان، پایان خود را رقم می زند.

اردوغان پیش تر نیز هدف مکرون از طرح اسلام فرانسوی را تسویه حساب با اسلام و مسلمانان دانسته و گفته بود که این اقدامات با هدف ایجاد یک سیستم علیه مسلمانان انجام می شود.

رئیس جمهوری فرانسه اخیراً در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "اردوغان: مکرون نیاز به آزمایش سلامت ذهنی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: مکرون نیاز به آزمایش سلامت ذهنی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید