پیکر استاد شجریان با خودرو به محل خاکسپاری منتقل شد

به گزارش بابا آب داد، مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: پیکر استاد محمد رضا شجریان از فرودگاه با خودرو به محل خاکسپاری در حال انتقال است.

پیکر استاد شجریان با خودرو به محل خاکسپاری منتقل شد

حسن جعفری، مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: هواپیمای حامل پیکر استاد شجریان حوالی ساعت 11 و 10 دقیقه امروز- آدینه 18 مهر در فرودگاه مشهد به زمین نشست.

او اضافه نمود: پس از فرود هواپیما روی باند، پیکر استاد به خودروی تدارک دیده شده برای انتقال به محل خاکسپاری منتقل شد. همچنین حضور صدها نفر از دوستداران مرحوم شجریان در پیرامون آرامگاه فردوسی از صبح امروز 18 مهر ماه تا به امروز با افزایش تدریجی جمعیت همچنان ادامه دارد.

استاد محمدرضا شجریان برجسته ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی ایران که از وی با عنوان خسرو آواز ایران یاد می گردد پس از تحمل دوره طولانی بیماری پنجشنبه شب در سن 80 سالگی در بیمارستان جم تهران درگذشت.

آن مرحوم سالها از بیماری ریه رنج می برد و طی روزهای اخیر به دلیل مسائل ریوی و تنفس ناپایدار، افت فشار خون و افت سطح هوشیاری در بخش مراقبتهای ویژه بستری شده بود.

مرحوم شجریان زادهٔ اول مهر 1319 در مشهد، موسیقی دان، آهنگ ساز، خواننده و خوشنویس ایران زمین و نامزد 2 جایزه گِرمی(Grammy Awards) بود و سایت انجمن آسیا او را به عنوان پرآوازه ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی معرفی کرد. همچنین روزنامه ونکوورسان او را یکی از مهم ترین هنرمندان موسیقی در سال 2010 و یکی از 50 صدای برتر دنیا معرفی نموده بود.

به گزارش شهر به نقل از ایرنا، شجریان در طول فعالیت هنری خود پیروز به فراوری 60 آلبوم موسیقی، خوانندگی در تیتراژ فیلمهایی همچون دلشدگان، ابجد و زمستان و اجرای دهها کنسرت داخلی و بین المللی شد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پیکر استاد شجریان با خودرو به محل خاکسپاری منتقل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکر استاد شجریان با خودرو به محل خاکسپاری منتقل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید