سرنگونی مجسمه شخصیت های دوران برده داری در آمریکا توسط معترضان

به گزارش بابا آب داد، معترضان به نژادپرستی در آمریکا چند مجسمه دیگر مربوط به شخصیت های دوران برده داری از جمله مجسمه سراینده سرود ملی این کشور را سرنگون کردند.

سرنگونی مجسمه شخصیت های دوران برده داری در آمریکا توسط معترضان

به گزارش آسوشیتدپرس، معترضان روز شنبه به وقت محلی مجسمه های شخصیت هایی را که بیش از 150 سال پیش برای استقلال از ایالات متحده کوشش نموده بودند، به زیر کشیدند.

چندین مجسمه نیز به دستور فرماندار ایالت کارولینای شمالی از محلشان برداشته شدند تا زد و خوردی میان معترضان و طرفداران برتری نژادی ایجاد نشود.

معترضان در منطقه گلدن گیت پارک سان فرانسیسکو نیز با رنگ قرمز روی پایه ستون مجسمه ها نوشتند: برده دار. آنها سپس مجسمه ها را با طناب سرنگون کردند.

یکی از این مجسمه ها متعلق به فرانسیس اسکات کی سراینده سرود ملی آمریکا بود. کی چند برده داشت.

یکی دیگر از این مجسمه ها به اولیس گرانت تعلق داشت. وی در سرانجام جنگ داخلی آمریکا نقش ایفا کرد و سپس رییس جمهوری این کشور شد. معترضان معتقدند که وی و خانواده اش برده دار بودند.

مجسمه خونیپرو سرا مسیونر اسپانیایی قرن هجدهم نیز به زیر کشیده شد. وی بومیان آمریکا را مجبور کرد که کاتولیک شوند؛ در غیر این صورت آنها را مجازات می کرد.

مخالفان سرا می گویند که وی، قبایل و فرهنگ آنها را از بین برد.

معترضان در روزهای پیشین نیز مجسمه های جورج واشنگتن از بنیانگذاران و نخستین رییس جمهوری آمریکا در شهر پورتلند واقع در ایالت اورگان، توماس جفرسون سومین رییس جمهوری این کشور و کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا را سرنگون کردند.

اعتراضات علیه نژادپرستی و نمادهای دوران برده داری آمریکا پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست توسط پلیس این کشور اوج گرفت.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "سرنگونی مجسمه شخصیت های دوران برده داری در آمریکا توسط معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنگونی مجسمه شخصیت های دوران برده داری در آمریکا توسط معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید