آمار قابل توجه بینندگان جام جهانی قطر ، رکورد شکنی آمار تماشاگران تلویزیونی

به گزارش بابا آب داد، سایت فیفا نوشت: جام دنیای قطر 2022 همچنان به لحاظ جذب بیننده تلویزیونی در سراسر دنیا با رکوردشکنی همراه است.

آمار قابل توجه بینندگان جام جهانی قطر ، رکورد شکنی آمار تماشاگران تلویزیونی

به گزارش بابا آب داد، با وجود انتقاداتی که از اول برای برگزاری جام جهانی فوتبال در خاورمیانه وجود داشت، اما همانطور که رئیس فیفا در شروع بازی ها و نشست خبری پیش بینی نموده بود، این دور از جام جهانی با استقبالی چشمگیر همراه شد.

براساس آمار و ارقام ارائه شده به وسیله سایت فیفا، بازی گروهی ژاپن و کاستاریکا در روز یکشنبه 27 نوامبر میانگین مخاطبان 36.37 میلیون نفر بیننده را در کشور ژاپن به خود جلب کرد. این تعداد بیننده 74 درصد بیشتر از میانگین بینندگان مرحله گروهی جام جهانی سال 2018 است.

پنجشنبه 24 نوامبر در کره جنوبی 11.14 میلیون نفر بازی نخست تیم خود در جام جهانی را مقابل تیم اوروگوئه دیدن کردند. این پخش تلویزیونی با افزایش 97 درصدی تعداد بیننده در مقایسه با میانگین مسابقات مرحله گروهی جام جهانی 2014 برزیل و 18 درصد بیشتر از جام جهانی 2018 روسیه بوده است.

  • فوتبال در کدام نقطه شبیه سینما و هنر می گردد؟ | به هیچ وجه نباید فوتبال را قاطی مسائل سیاسی کرد

تعداد قابل توجهی از علاقمندان فوتبال در اروپا نیز خود را برای دیدنی دور دوم مسابقات مرحله گروهی آماده کردند. بر این اساس، یکشنبه 28 نوامبر، 65 درصد از مردمی که در اسپانیا تلویزیون دیدن می نمایند، بازی تیم ملی خود را در یکی از مجذوب کننده ترین بازی های این رویداد در مصاف با آلمان دنبال کردند.

بعلاوه بیش از سه چهارم(76.6درصد) از تمام افرادی که در هلند تلویزیون دیدن می نمایند، شاهد ضربه شگفت انگیز کودی گاکپو در مقابل اکوادور بودند. این عدد بالاترین مقدار بیننده تلویزیون در این کشور در سال 2022 و بعلاوه بیشتر از هر مسابقه ای در جام جهانی فوتبال در سال 2018 بوده است.

در فرانسه رویارویی تیم ملی این کشور مقابل دانمارک از شبکه تلویزیونی تی اف وان پخش شد و تعداد بیننده این فوتبال میانگین 11.6 میلیون نفر را به ثبت رساند. در دقایق پایانی مسابقه به اوج خود رسید و 14.56 میلیون بیننده، دیدنگر گل دیرهنگام و پیروزی بخش کیلیان امباپه بودند. آمار ثبت شده در صدر تعداد بیننده های تلویزیونی مسابقات فوتبال در فرانسه نهاده شد. پیشتر در بازی فرانسه مقابل استرالیا، رقم 14 میلیون بیننده ثبت شده بود.

بر اساس آمار منتشر شده فیفا، بازی پرتغال با اوروگوئه که روز دوشنبه 28 نوامبر برگزار گردید، هم بالاترین مقدار دیدنگر تلویزیونی برای فوتبال پرتغال در یک بازی جام جهانی را به ثبت رساند. در مجموع 5.35 میلیون بیننده در این کشور دیدنگر صعود تیم کشورشان به مرحله حذفی بودند.

علاوه بر این، پخش انگلیسی زبان رویارویی آمریکا با انگلیس در روز آدینه 25 نوامبر پربیننده ترین مسابقه فوتبال مردان با 19.65 میلیون بیننده در تلویزیون آمریکا لقب گرفت.

در همین حال در مکزیک پخش تلویزیونی ملاقات آرژانتین و مکزیک، 20.96 میلیون نفر بیننده داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمار قابل توجه بینندگان جام جهانی قطر ، رکورد شکنی آمار تماشاگران تلویزیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار قابل توجه بینندگان جام جهانی قطر ، رکورد شکنی آمار تماشاگران تلویزیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید