افزایش موارد ابتلا به دندان قروچه به خاطر استرسِ کرونا

به گزارش بابا آب داد، دندانپزشکان آمریکایی می گویند: تعداد مراجعانی که به دلیل استرس ناشی از تاثیرات همه گیری کرونا دچار بیماری ساییدگی دندان یا دندان قروچه شده اند افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

افزایش موارد ابتلا به دندان قروچه به خاطر استرسِ کرونا

به گزارش بابا آب داد، ایسنا به نقل از روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی تازه در این باره منتشر نموده است که دندان قروچه می تواند عوامل زیادی داشته باشد اما یکی از مهمترین عوامل ایجاد آن استرس است. امری که با تاثیرات روانی حاصل از همه گیری کرونا مرتبط دانسته می گردد.

ترس از ابتلا به ویروس تا متاثر شدن از مرگ اعضای خانواده یا دوستان بر اثر بیماری کووید-19، بسیاری از افراد را در دوران همه گیری جدید با مشکل بالا رفتن استرس روبرو نموده است

دکتر تیموتی چن، دندانپزشک و جراح در نیویورک می گوید: زمانی که مطبم را در ماه ژوئن دوباره باز کردم در ابتدا حداقل یک نفر در روز داشتم که به چنین دلیلی مراجعه می کرد. حالا به طور متوسط روزی سه تا چهار نفر به خاطر چنین مسئله ای مراجعه می نمایند و برخی روزها این تعداد تا شش نفر هم می رسد.

بحران مالی به دندان قروچه ایرلندی ها انجامیده است

دندانپزشکان می گویند در ماه های اخیر با افزایش تماس های تلفنی افرادی روبه رو شده اند که از درد فک، حساسیت دندان، بی حسی لپ و سردرد شکایت دارند. مواردی که تمامی شان علائم دندان قروچه است.

شایع ترین روش درمان دندان قروچه مراجعه به تراپی است تا علت اصلی استرس کشف و رفع گردد.

به گزارش یورونیوز، دندانپزشکان برای جلوگیری از آسیب بیشتر دندان ها تا زمان رفع شدن مشکل استرس، برای بیماران گذاشتن محافظ دهان در شب را تجویز می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش موارد ابتلا به دندان قروچه به خاطر استرسِ کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موارد ابتلا به دندان قروچه به خاطر استرسِ کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید