10 مشکل دریافت وام ازدواج ، چگونه وام ازدواج بگیریم؟

به گزارش بابا آب داد، به نظر می رسد دردسر وام ازدواج برای مردم یکی دو تا نیست. گذشته از افرادی که درگیر ضامن و وثیقه و نوبت هستند گروهی هم در دریافت کد رهگیری، انتخاب بانک و شعبه، باطل کردن ثبت نام و… به مشکلاتی برمی خورند.

10 مشکل دریافت وام ازدواج ، چگونه وام ازدواج بگیریم؟

در ادامه پاسخ بانک مرکزی به تعدادی از پرتکرارترین سوالات مخاطبان درباره مراحل دریافت وام ازدواج آمده است:

1-اگر در مراحل ثبت نام و پر کردن فرم پیروز به دریافت کد رهگیری نشدید با مراجعه به قسمت بازیابی کد رهگیری و واردکردن تعیینات مربوطه در بخش های تعیین شده کد رهگیری خود را بازیابی کنید.

2-اگر هنگام ثبت نام اولیه تعیینات متقاضیان به اشتباه ثبت شد اما ثبت نام در سامانه اجرا شده بود برای اصلاح اطلاعات، متقاضی می تواند با مراجعه به قسمت ویرایش ثبت نام اطلاعات خود را ویرایش کند اما در صورتی که هنوز صحت و سقم اطلاعاتش از سوی ثبت احوال تایید نشده باشد متقاضی باید با مراجعه به قسمت ثبت نام جدید، مجددا ثبت نام کند.

3-در صورتی که برای بانک جدید ثبت نام کرده باشید اما ناگهان با بانک قبلی خود برای دریافت به تفاهم برسید می توانید برای حذف ثبت نام جدید خود می توانید اقدام کنید به شرط این که برای ثبت نام جدیدتان در بانک، تعیین شعبه انجام نشده باشد.

4-پس از گذشت تاریخ انقضای تعیین شده، امکان تمدید مهلت آن وجود ندارد و متقاضیان فقط 12 روز برای مراجعه به شعبه خود زمان دارند.

5-اگر مدت زمانی طولانی در انتظار تعیین شعبه مانده اید می توانید با مراجعه به ادارات سرپرستی بانک ها از فرایند تعیین شعبه خود مطلع شوید. همچنین با توجه به شرایط فعلی و شیوع کرونا می توانید با تماس تلفنی با پشتیبانی بانک ها این فرایند را پیگیری کنید.

6-پس از پذیرش متقاضی از طرف بانک تنها یک ماه فرصت برای تکمیل مدارک مورد نیاز در نظر گرفته شده است. در غیر این صورت نام متقاضی از سامانه حذف می شود تا جای فرد به سایرین داده شود.

7-علت عدم امکان ثبت نام در یک بانک خاص در استانی تعیین این است که در صورت اتمام اعتبار بانک یک استان یا افزایش بیش از حد شمار مراجعین به بانک مذکور در استان مورد نظر، امکان ثبت نام برای متقاضی جدید وجود ندارد. متقاضی باید در زمان دیگری برای ثبت نام به سایت مراجعه یا بانک های دیگری را انتخاب کند.

8-اگر با گذشت یک هفته از زمان ثبت نام هنوز شعبه شما معرفی نشده احتمالا علتش مراجعه همزمان تعداد زیادی از متقاضیان به سایت است. تعیین شعبه با توجه به میزان کثرت مراجعان و منابع قرض الحسنه بانکی صورت می گیرد.

9- اگر هنگام ثبت نام هیچ بانکی در لیست ارائه نشد به این معناست که با افزایش بیش از حد مراجعه به بانک های استان امکان ثبت نام برای متقاضیان جدید وجود ندارد. متقاضی باید در فرصت های بعدی با اعلام اعتبارات جدید برای ثبت نام به سامانه مراجعه کند.

10-اگر در هنگام ثبت نام پیام خطای ناشناس دریافت کردید در ساعات کم ترافیک و از طریق سایت اصلی وارد شوید.

منبع: تجارت نیوز

به "10 مشکل دریافت وام ازدواج ، چگونه وام ازدواج بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مشکل دریافت وام ازدواج ، چگونه وام ازدواج بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید