گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد

به گزارش بابا آب داد، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی در توئیتی گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران را گفت.

گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد

به گزارش گزارش گروه اجتماعی بابا آب داد، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی در توئیتی گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران را گفت.

حسین کرمانپور در این توئیت افزود: با توجه به حجم محدود واکسن اسپوتنیک وی، اولین گروه درمان که می توانند پیروز به دریافت آن شوند، بر اساس دستور معاون درمان وزارت بهداشت، کارکنان بخش های ویژه (ICU) بیمارستان های دولتی، عمومی، نیرو های مسلح و خصوصی خواهد بود.

پیشتر، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنجشنبه شب از ورود اولین محموله واکسن کرونای روسی به کشور و انتقال به محل نگهداری جهت نمونه برداری و بررسی های نهایی خبر داد.

کیانوش جهانپور بیان نمود: محموله اولیه واکسن اسپوتنیک وی روسیه جهت نمونه برداری و بررسی های نهایی به محل نگهداری منتقل شده است.

وی افزود: آغاز واکسیناسیون منوط به تایید و اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیته اجرایی واکسیناسیون کرونا خواهد بود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: واردات واکسن کرونا از سایر منابع نیز در حال انجام است و همان طور که وزیر بهداشت نیز گفت، واکسن های دیگر از جمله 4.2 میلیون دوز واکسن آسترازنکا از سبد کوواکس نیز در ماه فوریه وارد کشور خواهد شد.

جهانپور گفت: هنوز توزیع واکسن های کرونا از سبد کوواکس به هیچ کشوری آغاز نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید