کرونا به سومالی رسید

به گزارش بابا آب داد، مهر نوشت: مقامات بهداشتی سومالی از اولین مورد ابتلا به کرونا در این کشور خبر دادند.

کرونا به سومالی رسید

به گزارش النشره، فوزیه آبیکار وزیر بهداشت سومالی گفت: پس از اینکه 4 سومالیایی که هفته گذشته در قرنطینه و تحت معاینات لازم قرار گرفتند، ابتلای یک نفر از آنها به کرونا تایید شد.

وی از کوشش کشورش برای مهار این بیماری واگیر اطلاع داد.

لازم به ذکر است که کشورهای آفریقایی با موارد جدید ابتلا به کرونا و افزایش شمار مبتلایان روبرو هستند و با اتخاذ تدابیری مانند توقف پروازها کوشش دارند از شیوع کرونا جلوگیری نمایند. در این راستا وزارت بهداشت مصر ضمن اعلام 16 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور مجموع مبتلایان را 126 نفر بیان کرد.

این در حالی است که روزنامه گاردین بر اساس تحقیق پزشکی کانادایی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مصر را بیش از 19 هزار نفربرآورد نموده است. در پی اعلام مجموعه اقدامات دولت مصر به منظور کنترل ویروس کرونا، شاخص بورس این کشور روز یکشنبه 25 اسفند بیش از هشت درصد سقوط کرد.

کشور موریتانینیز با اعلام افزایش مبتلایان به ویروس کرونا به اقداماتی مانند توقف پروازهای رفت و برگشت در فرودگاههای خود متوسل شده است. موریتانی تمام پروازهای ورودی به این کشور را از روز سه شنبه متوقف نموده و هدف از این اقدام را کنترل شیوع ویروس کرونا مطرح نمود.

خبرگزاری سودان نیز از تعطیلی موسسات آموزش عالی این کشور از بیم شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

دولت خارطوم برای جلوگیری از شیوع کرونا در سودان مرزهای زمینی این کشور را با مصر بست و شرکت هواپیمایی سودان نیز پروازهای خود را به مقصد کره، چین، ژاپن، ایتالیا، ایران، اسپانیا، مصر و فرانسه به حالت تعلیق درآورد.

مغرب نیز در چارچوب مقابله با ویروس کرونا تمام پروازهای بین المللی خود را تا اطلاع ثانوی تعلیق کرد.

وزارت بهداشت مغرب پیش از این از ثبت 10 مورد دیگر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اطلاع داد و به این ترتیب مجموع مبتلایان در این کشور به 28 نفر رسید.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "کرونا به سومالی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به سومالی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید