کرونا اولین جشنواره سینمایی عربستان را هم تعطیل کرد

به گزارش بابا آب داد، برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دست اندرکاران جشنواره فیلم دریای سرخ که به عنوان نخستین جشنواره سینمایی عربستان قرار بود سال جاری برگزار گردد، آن را به تعویق انداختند.

کرونا اولین جشنواره سینمایی عربستان را هم تعطیل کرد

به گزارش گروه فرهنگی بابا آب داد به نقل از ورایتی، برگزارنمایندگان جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ دیروز اعلام کردند مجبور شدند تصمیمی سخت بگیرند و برای حفاظت از شرایط سلامت جهانی که این روز ها اهمیت زیادی دارد، اولین دوره این جشنواره را در موعد مشخص شده برگزار نمی نمایند.

آن ها با ارسال ایمیل برای مهمانان جشنواره یادآوری نموده اند که مهمترین مساله برایشان امنیت و سلامت مهمانان، کارکنان و مخاطبانشان است.

در این ایمیل آمده است: ما اطمینان داریم که این جشنواره با برنامه ریزی مجدد قادر خواهد بود همه آنچه را در 12 ماه اخیر برای عملی شدن آن کار نموده، محقق کند.

نخستین جشنواره سینمایی عربستان قرار بود به ریاست اولیور استون برگزار گردد و با اکران ویژه فیلم مالکولم ایکس میزبان اسپایک لی کارگردان برنده جایزه اسکار نیز باشد.

این جشنواره قرار بود با شعار تغییر فیلمنامه کارش را انجام دهد و جوایز یک عمر دستاورد را به کین دونگ-هو از بنیانگذاران جشنواره بین المللی فیلم بوسان و دانیلا میشل بنیانگذار و مدیر جشنواره بین المللی فیلم مورلیا مکزیک و جک لانگ وزیر سابق فرهنگ فرانسه اهدا کند.

جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ بر مبنای برنامه اعلام شده قرار بود از 12 تا 21 مارس (22 اسفند تا 2 فروردین) در سایت میراث فرهنگی یونسکو در جده برگزار گردد که فعلا برگزاری آن به زمان دیگری موکول شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کرونا اولین جشنواره سینمایی عربستان را هم تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا اولین جشنواره سینمایی عربستان را هم تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید