چرا گربه من از جعبه بستر خود استفاده نمی کند؟

به گزارش بابا آب داد، مسائل جعبه بستر (جعبه خاک بستر) یکی از رایج ترین گلایه افرادی است که از گربه به عنوان حیوان خانگی خود نگهداری می نمایند.

چرا گربه من از جعبه بستر خود استفاده نمی کند؟

خوشبختانه، با کمی کار زیرکانه این مشکل به راحتی قابل حل است. اغلب، مشکل با مراجعه به دامپزشک یا سر زدن به فروشگاه لوازم حیوانات خانگی حل می گردد.

در اینجا، تصمیم داریم از دلایل استفاده نکردن گربه از جعبه بستر و راهکارهای حل آن سخن بگوییم.

علت اول: جعبه بستر کثیف است

هر چند وقت یک بار جعبه بستر را تمیز می کنید؟ گربه ها دوست دارند جعبه ای برای بستر خود داشته باشند که تمیز باشد. بنابراین، دست به کار شوید! روزی یک بار حداقلِ دفعات تمیز کردن است. اگر چند گربه دارید که از یک جعبه بستر استفاده می نمایند، باید روزی چند بار جعبه بستر را عوض کنید.

علت دوم: جا برای همه نیست

حالا که سخن از اشتراک گذاری جعبه بستر شد، باید بگوییم که همه گربه ها خوششان نمی آید که جعبه بستر خود را با گربه دیگری شریک شوند. اگر ممکن است، برای هر گربه یک جعبه بستر تهیه کنید.

علت سوم: خاک بستر عوض شده است

اگر گربه شما از خاک بستر خوشش نیاید، از آن استفاده نمی نماید. پس خاک بستر را عوض کنید! تغییر ناگهانی مواد خاک بستر ممکن است باعث گردد گربه از رفتن به داخل جعبه سر باز زند.

علت چهارم: جعبه بستر خیلی دور است

اگر خانه شما بزرگ است و گربه ملوستان مشکل رفت و آمد دارد، بهتر است چند جعبه بستر خریداری کنید و در گوشه و کنار منزل بگذارید تا گربه در رفت و آمدهایش کمتر اذیت گردد. گربه های پیر یا مریض از این کار شما واقعاً خوششان خواهد آمد.

علت پنجم: دیواره های جعبه خیلی بلند است

گاهی گربه های پیر مشکل آرتریت دارند و ممکن است برایشان سخت باشد که مدام به داخل جعبه بروند و از آن بیرون بیایند. جعبه ای را انتخاب کنید که دیواره های کوتاه تری داشته باشد.

علت ششم: گربه شما عفونت مثانه دارد

عفونت مثانه اغلب منجر به این می گردد که گربه ناز نازی شما از رفتن به داخل جعبه بستر خود اجتناب کند. اگر گربه شما خودش را در جعبه بستر پیچ و تاب می دهد یا گریه می نماید و در بیرون از جعبه بستر ادرار می نماید، حتماً او را پیش دامپزشک ببرید تا تحت معاینه قرار بگیرد.

منبع: فوت و فن

به "چرا گربه من از جعبه بستر خود استفاده نمی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا گربه من از جعبه بستر خود استفاده نمی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید