پنگوئنی که 4 هزار کیلومتر اشتباه رفت

به گزارش بابا آب داد، پنگوئنهای امپراتور ساکن قطب جنوب هستند و بنابراین نباید آنها در نیوزلند دید. اما یکی از اعضای این گونه که راه خود را گم کرده و در اقیانوس آرام جنوبی سرگردان شده بود سرانجام پس از طی 4 هزار کیلومتر به ساحل پکا پکا در نیوزلند رسید.

پنگوئنی که 4 هزار کیلومتر اشتباه رفت

براساس گزارش دیلی میل، این اولین بار است که بعد از 44 سال یک پنگوئن امپراتور در سواحل نیوزلند پیدا شده است.

این پرنده قطبی را مردی که با سگ خود در کنار ساحل قدم می زد پیدا کرد. به گفته کارشناسان، این پنگوئن که 80 سانتیمتر قد و 10 ماه عمر دارد احتمالا زمانی که در پی غذا می گشته از راستا خود منحرف و گم شده است.

در روزهای اول ورود، این پنگوئن امپراتور به ساحل پکا پکا سالم به نظر می رسد، به میزان کافی غذا می خورد. به همین منظور مسئولان دپارتمان محافظت از حیوانات، از ساکنان منطقه خواستند که نزدیک این پنگوئن امپراتور نشوند و حتی سگهای خود را از آن دور نگه دارند.

در صورتی که این حیوان زنده بماند قد آن می تواند 120 سانتیمتر و وزنش به 34 کیلوگرم برسد.

کالین میسکلی، کارشناس موزه نیوزلند اواخر هفته گذشته و زمانی که هنوز حال این پنگوئن خوب بود گفت: احتمالا الان احساس گرما می کند. پنگوئنها به طور معمول یخ می خورند و این تنها مایعی است که می توانند هضم کنند.

در قطب جنوب حدود 10 کلونی پنگوئن با یک تعداد متغیر بین 200 تا بیش از 50 هزار جفت باقیمانده اند.

پنگوئن امپراتور گونه ای است که بیشتر در جنوب نیمکره جنوبی زندگی می کند و قادر است در میان یخهای سفت قطبی که در آنها دما به کمتر از 50 درجه زیر صفر می رسد تولیدمثل کند.

اما اکنون به نظر می رسد که حال این پرنده قطبی رو به وخامت گذاشته است. به همین منظور این امپراتور به باغ وحش ولینگتون انتقال داده شده و مقامات این باغ وحش نام خوش قدم را براساس شخصیت کارتونی خوش قدم برای آن انتخاب کرده اند.

به گفته دامپزشکان این خانه حیوانات، خوش قدم به شدت علائم کم آبی و استرس ناشی از گرما را نشان می دهد. پس از انجام عملی که بر روی این پنگوئن انجام شد اکنون دامپزشکان گفته اند که شانس زنده ماندن آن 50 درصد است. شرایط جسمی این پنگوئن جوان برای بازگرداندن آن به قطب جنوب مناسب نیست.

دور از خانه

این پنگوئن امپراتور که در ساحل پکا پکا در نیوزلند قدم می زند هنگام شنا در اقیانوس آرام جنوبی راه خانه را گم کرده است

درخواست محترمانه: ببخشید راه قطب جنوب از کدام طرف است؟

این پرنده 80 سانتیمتری سفر حماسی خود را برای یافتن راه قطب جنوب حداقل یکماه قبل آغاز کرده است

مهمان از قطب

نقشه راستا حرکت پنگوئن سرگردان

تصویر رادیولوژی خوش قدم

دامپزشکان مشغول عمل خوش قدم

حال امپراتور قطبی خوب نیست

منبع: خبرگزاری مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها

به "پنگوئنی که 4 هزار کیلومتر اشتباه رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنگوئنی که 4 هزار کیلومتر اشتباه رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید