هشدار کارشناس چینی نسبت به مخاطرات پسا کرونا

به گزارش بابا آب داد، یکی از صاحب نظران با تجربه چین در زمینه نفت و انرژی، نسبت به پیامدها و مخاطراتی که پس از کرونا دامن چین را می گیرد، هشدار داد.

هشدار کارشناس چینی نسبت به مخاطرات پسا کرونا

فو چنگ یو رییس سابق شرکت نفت فلات قاره چین و از صاحب نظران این حوزه روز شنبه در گفت و گو با مجله سایجینگ گفته است پس از انتها کرونا، خصومت ها علیه پکن تشدید خواهد شد غیر از بحران مالی و رکود در سراسر دنیا، مشکل دیگر اینجا است که آمریکا در کوشش است با استفاده از این شرایط، از خیزش مالی چین جلوگیری کند.

غول صنعت نفت چین هم همزمان هشدار داده است که دنیا خصومت بیشتری به چین نشان می دهد و پس از کرونا شرایط سیاسی و ژئوپلتیک تغییر خواهد نمود و اوضاع مطلوب نیست.

فو که قبل از این ریاست شرکت نفتی ساینوپک را نیزبرعهده داشته است به رویدادهای غیرمنتظره و آسیب زننده که از آن به عنوان قوی سیاه یاد می گردد اشاره نمود و اقدامات آمریکا ضد چین را نیز مورد توجه قرار داد.

وی تاکید نمود آمریکا پس از این قضایا، بی تردید و بدون هیچ ملاحظه ای به دنبال سرکوب اقتصاد، تجارت و فناوری چین خواهد بود و کوشش می نماید تا محیط بین المللی را برای چین نامساعد کند.

او با اشاره به اینکه محیط خارجی برای بقای چین پس از کرونا سخت تر خواهد شد، گفت: ما نشانه هایی از شکل گیری دسیسه ها را می بینیم.

این مقام نفتی چین اگرچه بازنشسته شده است اما دیدگاه های او به دلیل تجربیات بالایی که دارد در چین بسیار با اهمیت دنبال می گردد فو بر این باور است که محیط بین المللی علیه چین تشدید خواهد شد و چین باید خود را برای بدترین ها آماده کند تا بهترین نتایج ممکن را از آن خود کند.

وی در نشستی که در پکن برگزار گردید در حضور شماری از مسئولان و کارشناسان گفت که تشدید تنش ها بین چین و آمریکا می تواند سال ها شرایط مالی دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "هشدار کارشناس چینی نسبت به مخاطرات پسا کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کارشناس چینی نسبت به مخاطرات پسا کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید