معجزه این گیاه برای رفع کردن گودی زیر چشم

به گزارش بابا آب داد، در این مطلب به شما می گوییم چگونه آثار خستگی، رنگ پریدگی، پف و گودی چشم ها و چربی موهای تان را سریع و البته موقت از بین ببرید.

معجزه این گیاه برای رفع کردن گودی زیر چشم

هر روز تا قبل از اینکه به خواب بروید کلی کار ریز و درشت نموده اید همین کار ها ممکن است شما را خسته کند. خستگی به طراوت و شادابی پوست آسیب می زند و شما را رنگ پریده جلوه می دهد.

برای مقابله با این مشکل به یک چهارم فنجان دانه سویا، آب، دو تا سه قاشق غذاخوری شیر تازه و سه تا چهار قطره روغن بادام شیرین احتیاج دارید. باید سویا ها را به مدت یک شب خیس کنید. روز بعد دانه ها را از پوست جدا و له کنید؛ شیر تازه و روغن بادام را به آن اضافه و مخلوط کنید. ماسک را روی صورت تان بگذارید و پس از 15 تا 20 دقیقه با آب ولرم شست وشو دهید.

روش دیگر برای محو علائم خستگی استفاده از چای سبز است. مقداری چای دم کنید و اجازه دهید کاملا خنک گردد. پنبه را به چای آغشته نموده و به پوست تان بزنید. چای سبز منافذ پوستی را می بندد. از این گذشته تانین موجود در این چای پوست را تقویت نموده و رنگ و روی تان را بهتر می نماید.

یک عدد هویج را رنده و با یک قاشق غذاخوری آب لیموترش مخلوط کنید و روی پوست تان بگذارید. حدود 10 دقیقه صبر کنید سپس پوست تان را شست وشو دهید. این ماسک نیز طراوت خاصی به پوست تان می بخشد.

یک سیب زمینی را حلقه کنید و روی پوست قرار دهید و بعد از 10 تا 15 دقیقه شست وشو دهید تا رنگ چهره تان یکدست و شاداب گردد.

یک قاشق چایخوری شیر خشک را با یک قاشق چایخوری عسل، یک قاشق چایخوری آب لیموترش و نصف قاشق چایخوری روغن بادام مخلوط کنید و خوب هم بزنید. ماسک را روی پوست تان بگذارید و بعد از 15 دقیقه شست وشو دهید.

رفع کردن پف و گودی زیر چشم ها

تا نیمه های شب تلویزیون دیدن نموده اید یا مهمان داشته اید و دیر خوابیده اید؛ بنابراین صبح با چشم های پف نموده و گود رفته از خواب بیدار می شوید. برای اینکه به طور موقت آثار خستگی را از چشم هایتان دور کنید، سراغ خیار بروید. گوشت خیار حاوی ویتامین C بوده و روشن کننده و نرم کننده است. خیار را حلقه کنید و روی چشم هایتان بگذارید. حدود 15 دقیقه صبر کنید؛ سپس صورت تان را با آب شست وشو دهید.

روش سریع تر دیگر برای خواباندن پف چشم ها استفاده از یخ است. یک تکه یخ کوچک را در یک دستمال تمیز بپیچید و به آرامی و با حرکت های دورانی به دور و زیر چشم ها بمالید.

می توانید از چای سبز نیز بهره ببرید. مقداری چای سبز دم کنید و داخل یخچال بگذارید تا خنک گردد. دو گلوله پنبه را به آن آغشته نموده و زیر چشم هایتان بگذارید و پس از 15 دقیقه صورت تان را بشویید.

برای دلجویی از دست ها چه کنیم؟

خانه را حسابی تکانده و مثل دسته گل نموده اید، ولی در عوض دست هایتان خشک و زبر شده اند. دست ها همواره در معرض آسیب های خارجی مانند مواد شیمیایی شوینده ها، سرما، تابش بی امان خورشید و ... قرار دارند.

برای نرم کردن پوست دست ها، اول یک قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین، نصف قاشق غذاخوری نمک و سه قطره روغن اسطوخودوس را با هم مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را به آرامی و با حرکت های دورانی روی پوست دست ها بمالید.

در مرحله بعد باید به فکر مرطوب کردن پوست دست هایتان باشید؛ بنابراین نیم لیتر شیر را با پنج قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. اجازه دهید دست هایتان به مدت 10 دقیقه در این محلول بماند؛ سپس یک دستمال گرم یا کیسه فریزر به دست ها بپیچید و 10 دقیقه دیگر نیز صبر کنید. در نهایت می توانید دست هایتان را شست وشو دهید.

شامپوی خشک برای تمیزی مو ها

موهای تان حسابی چرب و کثیف است و اصلا هم فرصت ندارید آن ها را بشویید. در این صورت برای تمیز کردن مو ها به آرد برنج، پودر تالک، نمک دانه درشت و جوش شیرین احتیاج دارید. بسته به حجم موهای تان یک تا سه قاشق غذاخوری از مواد را با هم مخلوط کنید. با دقت مو ها را شانه بزنید تا گرهی در آن ها نماند. یک تا دو قاشق از این شامپو را روی فرق سرتان بریزید و به آرامی موهای تان را ماساژ دهید.

سپس دوباره مو ها را شانه بزنید. اگر چربی موهای تان از بین نرفته باشد یک قاشق دیگر هم روی سرتان بریزید و پس از چند دقیقه مو ها را شانه بزنید. باید حتما تمام ذرات شامپو از موهای تان خارج گردد.

برای این کار می توانید از یک دستمال تمیز و یا سشوار بهره ببرید. در اولین فرصتی که به آب دسترسی پیدا کردید حتما موهای تان را با آب و شامپو شست وشو دهید، زیرا استفاده از شامپوی خشک تنها یک روش اورژانسی برای تمیزی موهاست و هیچ وقت جای حمام کردن را نمی گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

منبع: فرارو

به "معجزه این گیاه برای رفع کردن گودی زیر چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه این گیاه برای رفع کردن گودی زیر چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید