مصرف گاز طبیعی بر فراوری پیشی گرفته است، صرفه جویی در دستور کار باشد

به گزارش بابا آب داد، احمد زمانی در گفت وگوی زنده با شبکه سلامت سیمای جمهوری اسلامی گفت: با کاهش دما، مردم صرفه جویی در مصرف گاز و استفاده بهینه از این نعمت الهی را در دستور کار خود قرار دهند زیرا تنها با رعایت الگوی مصرف بهینه می توانیم ناترازی گاز در بخش فراوری و مصرف را کاهش دهیم و از این زمستان زودرس، به سلامت عبور کنیم.

مصرف گاز طبیعی بر فراوری پیشی گرفته است، صرفه جویی در دستور کار باشد

به گزارش گروه مالی بابا آب داد، به نقل از شرکت ملی گاز ایران، احمد زمانی در گفت وگوی زنده با شبکه سلامت سیمای جمهوری اسلامی گفت: با کاهش دما، مردم صرفه جویی در مصرف گاز و استفاده بهینه از این نعمت الهی را در دستور کار خود قرار دهند زیرا تنها با رعایت الگوی مصرف بهینه می توانیم ناترازی گاز در بخش فراوری و مصرف را کاهش دهیم و از این زمستان زودرس، به سلامت عبور کنیم.

وی ادامه داد: اکنون مصرف بر فراوری گاز پیشی گرفته و این یعنی ناترازی گاز در بخش فراوری و مصرف؛ بنابراین باید توجه ویژه ای به رعایت الگوی مصرف بهینه در همه نعمات الهی، از جمله گاز داشته باشیم.

سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر فراوری شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با بخش نامه معاون اول رئیس جمهوری درباره ضوابط مصرف انرژی، سازمان های دولتی در رعایت الگوی مصرف بهینه پیشقدم شده اند، توضیح داد: در این فصل، مهم رعایت دمای مورد تأیید و تأکید در منازل است؛ زیرا با افزایش برودت هوا، مصرف در بخش خانگی به شدت افزایش می یابد بنابراین تأکید ما بیشتر روی رعایت دمای رفاه در منازل (21-18 درجه سانتیگراد)، پوشیدن لباس های گرم، محدود کردن فضای گرمایشی در منازل، خاموش کردن وسایل گرمایشی زمان ترک منازل و اماکن دولتی و اجتماعی است، زیرا این اقدام ها به ظاهر ساده، می تواند از افت فشار یا قطعی احتمالی در شبکه پیشگیری کند.

زمانی بخش زیادی از مصرف گاز را متوجه ساختمان های اداری و نهادهای دولتی و ابلاغ این بخش نامه را ناظر بر همین موضوع دانست و اظهار کرد: بنابراین انتظار این است که افزون بر بخش خانگی، سازمان ها، نهادها و ارگان های دولتی نیز در این شرایط، در حفظ گاز کوشا باشند.

وی بعلاوه با بیان اینکه اندازه فراوری ما در فصل زمستان و تابستان معین است، اضافه کرد: این بخش نامه و خواهش مجموعه همکاران واحد فراوری و فرآورش ما این است که مصرف را بهینه نموده تا بتوانیم عدالتی توزیعی را در سراسر کشور در انتهای شبکه های توزیع گاز، پیاده کنیم.

سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر فراوری شرکت ملی گاز ایران در ادامه با بیان اینکه زنان به عنوان مدیران خانه با درایت خویش، نقش مهمی در کنترل مصرف دارند، گفت: امیدوارم که با تشریک مساعی بخش فراوری در مجموعه شرکت ملی گاز ایران و همه مصرف کنندگان در سراسر کشور، بتوانیم خانه های مردم را که البته شایسته برترین ها هستند، در فصل سرد سال، گرم نگاه داریم.

زمانی در سرانجام، بار دیگر با بیان اینکه بر اساس آنالیز های واحد پژوهش شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، اجرای فرهنگ مصرف بهینه و طرح مباحث فرهنگی، 5 تا 10 درصد در کاهش مصرف سوخت مؤثر است، اعلام کرد: فراموش نکنیم با اعمال رفتارهای بهینه و کاهش مصرف گاز به ویژه در بخش خانگی- تجاری، بی شک می توانیم فصل سرد سال جاری را نیز با سربلندی پشت سر بگذاریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مصرف گاز طبیعی بر فراوری پیشی گرفته است، صرفه جویی در دستور کار باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف گاز طبیعی بر فراوری پیشی گرفته است، صرفه جویی در دستور کار باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید