مأموریت های ویژه به رئیس نو سازمان فضایی ایران

به گزارش بابا آب داد به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور با صدور حکم انتصاب دکتر حسن سالاریه به عنوان رئیس تازه سازمان فضایی ایران، مأموریت های ویژه ریاست این سازمان را ابلاغ کرد.

مأموریت های ویژه به رئیس نو سازمان فضایی ایران

توسعه همکاری های بین بخشی برای شتاب بخشی به توسعه متوازن صنعت فضایی کشور، فعال کردن دبیرخانه شورای عالی فضایی و تقسیم کار و نگاشت نهادی همه بازیگران صنعت فضایی کشور، توسعه کاربردهای صنعت فضایی و انتقال سرریز فناوری های فضایی به سایر صنایع کشور و بهره گیری حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی، شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی و پژوهشی برای شتاب بخشی به توسعه صنعت فضایی کشور، مأموریت های اصلی سازمان فضایی است که در حکم وزیر ارتباطات به رئیس نو این سازمان واگذار شده است.

دکتر حسن سالاریه دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و استاد تمام و عضو هیئت علمی این دانشگاه است.

انتشار بیش از 170 مقاله در مجلات بین المللی و 70 مقاله در مجلات داخلی و کنفرانس های ملی و بین المللی و مدیریت پروژه بسیاری از طرح های پژوهشی صنعتی در حوزه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق علمی پژوهشی وی به شمار می رود.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، مدیریت و راه اندازی چندین شرکت دانش بنیان در زمینه هوافضا و مکانیک از جمله سوابق اجرایی دکتر سالاریه است.

وی نفر اول دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و برگزیده فرهنگستان علوم و فناوری در شاخه مهندسی مکانیک به عنوان دانشمند جوان مهندسی مکانیک در سال 1394 را در کارنامه افتخارات علمی پژوهشی خود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مأموریت های ویژه به رئیس نو سازمان فضایی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مأموریت های ویژه به رئیس نو سازمان فضایی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید