شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی

به گزارش بابا آب داد، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در صورت تصویب و ابلاغ از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا آماده ایم تا سفرهای دریایی داخلی و خارجی را در کوتاهترین زمان از سر بگیریم.

شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی

حسین عباس نژاد در گفت وگو با بابا آب داد اظهار کرد: با توجه به اینکه واکسیناسیون در کشور سرعت بالایی گرفته و در کشورهای دیگر برای انجام سفرهای داخلی و خارجی شان شرطی مانند واکسینه شدن یا نشدن را برای مسافران مشخص می نمایند، آماده ایم تا در صورت تصویب و ابلاغ از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، سفرهای دریایی داخلی و خارجی را از سر بگیریم.

وی اضافه کرد: اما چون تا این لحظه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرارت تازهی اعلام ننموده، همچنان محدودیت های کرونایی سابق در حوزه دریایی برقرار است و سفرهای دریایی تنها محدود به سفرهای داخلی و بومیان منطقه است. البته در این سفرها تست رپید و تست PCR هم از مسافران دریافت نموده و غربالگری و دیگر پروتکل های بهداشتی درباره آن ها رعایت می گردد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به تعطیلی سفرهای دریایی داخلی و خارجی و غیرفعال شدن بسیاری از شناورها طی ماه های گذشته، آیا ازسرگیری این سفرها در بازه زمانی کوتاه مدت امکان پذیر است یا خیر؟ ادامه داد: از سرگیری سفرهای دریایی از نظر ظرفیت های موجود امکان پذیر است و خوشبختانه تمهیدات مناسبی در گذشته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در راستای ظرفیت سازی برای توسعه سفرهای دریایی انجام شد و می توانیم بسیاری از شناورهای غیر فعال در ماه های گذشته را با سرویس های فنی به سرعت به چرخه فعالیت بازگردانیم. از سوی دیگر هم از محل وجوه اداره شده می توانیم برای ساخت شناورهای تازه به متقاضیان یاری کنیم.

عباس نژاد درباره شرایط تسهیلات پیش بینی شده برای متقاضیان شناورهای مسافری داخلی گفت: معمولاً 20 درصد آورده از متقاضیان طلب می کنیم و تا 80 درصد آن را به وسیله تسهیلات بانکی بدون سود و با بازپرداخت پنج ساله برای متقاضی تامین خواهیم کرد. البته در پی افزایش زمان بازپرداخت این تسهیلات به وسیله برنامه ریزی و رایزنی با مسئولان بانکی هستیم.

به گفته وی، متقاضیان می توانند در صورتی که شناور خارجی بخواهند از نظر شرایط فنی و استانداردها آن را با ضوابط داخلی تطبیق دهند و شناورهای خارجی هم وارد نمایند اما اعطای این تسهیلات تنها مختص به متقاضیان شناورهای است که در داخل کشور فراوری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید