رژیمی که حال شما را بهتر می کند

به گزارش بابا آب داد، نتایج یک بررسی نو نشان می دهد پیروی از یک رژیم غذایی پرطرفدار، علاوه بر کاهش سریع وزن به سلامت افراد نیز کمک می کند.

رژیمی که حال شما را بهتر می کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت بابا آب داد به نقل از هندوستان تایمز، نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد رژیم کتو می تواند ناتوانی را کاهش دهد و کیفیت زندگی را در افراد بهبود بخشد.

کارشناسان می گویند، این رژیم نه تنها در کاهش وزن تاثیر می گذارد، بلکه متابولیسم را نیز تغییر می دهد. از این رژیم در سالیان دور، برای درمان بیماری صرع استفاده می شد، اما با پیشرفت علم پزشکی، داروهایی برای درمان این بیماری جایگزین شدند.

داده های به دست آمده از این مطالعه که اخیرا اجرا شده بیانگر آن است که رژیم کتوژنیک ممکن است برای افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) بی خطر باشد. این تحقیق همچنین نشان داد که افراد مبتلا به ام اس ممکن است خستگی و افسردگی کمتری را تجربه کنند.

جی نیکلاس برنتون، نویسنده این مطالعه از دانشگاه ویرجینیا در شارلوتسویل و عضو آکادمی نورولوژی آمریکا گفت: رژیم کتوژنیک که سرشار از چربی، پروتئین کافی و کربوهیدرات کم است، به بدن اجازه می دهد تا از چربی به عنوان منبع اصلی انرژی خود به جای قند استفاده کند، بنابراین حالت ناشتا را تقلید می کند.

رژیم کتوژنیک شامل غذاهایی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، خامه غلیظ، کره، روغن ها و سبزیجات غیر نشاسته ای مانند هویج، کلم بروکلی و فلفل است. این مطالعه در مجله American Academy of Neurology منتشر شد.

رژیم کتوژنیک به کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع دوم و بهبود کنترل تشنج در افراد مبتلا به صرع کمک می کند. ضمن اینکه تغییرات رژیم غذایی می تواند راهی ارزان برای بهبود سلامت کلی باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رژیمی که حال شما را بهتر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیمی که حال شما را بهتر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید