روزانه 110 تن زباله بیمارستانی در تهران جمع آوری می گردد، ادامه تعطیلی خطوط تفکیک زباله

به گزارش بابا آب داد، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: روزانه در شهر تهران بیش از 110 تن زباله بیمارستانی جمع آوری و به آرادکوه منتقل می گردد.

روزانه 110 تن زباله بیمارستانی در تهران جمع آوری می گردد، ادامه تعطیلی خطوط تفکیک زباله

به گزارش بابا آب داد از فارس، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شهر تهران هر روز به میزان فراوری زباله بیمارستانی افزوده شد.

وی ادامه داد: حجم زباله های بیمارستانی در گذشته و پیش از شیوع کرونا خیلی کمتر از 50 تن در روز بود اما این عدد در روزهای شیوع کرونا به 110 تن زباله بیمارستانی رسیده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: همکاران من کوشش می نمایند تا با حفظ همه پروتکل های بهداشتی که حتی مورد توجه سازمان بهداشت جهانی هم قرار گرفته است این زباله ها را دفن نمایند.

علیپور در پاسخ به این سوال که چرا این زباله ها به جای دفن سوزانده نشده و یا کم خطر تر نمی شوند گفت: در حال حاضر با توجه به امکانات موجود تنها 10 تن از این زباله ها در روز کم خطر سازی می شوند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که پیش از این عنوان نموده بودید که کارکنان پسماند در شهر تهران به کرونا مبتلا نشده اند آیا این دستاورد همچنان حفظ شده است گفت: بله خوشبختانه هیچ کدام از 18 هزار کارگر بخش پسماند در سلامت کامل به سر می برند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: ما از روز اول کوشش کردیم تا وسایل حفاظتی را در اختیار کارگران بخش پسماند قرار داده و از سوی دیگر کوشش شد تا خطوط تفکیک زباله در کف خیابان و همچنین ایستگاه های میانی و در نهایت در آرادکوه را تعطیل کنیم.

وی اعلام نمود: تعطیلی خطوط تفکیک زباله ضررهای مالی زیادی برای ما به همراه داشت و حتی ما را مجبور کرد که روزانه 7400 تن زباله را به جای تفکیک به یکباره دفن کنیم اما از سوی دیگر سلامت همشهریان و کارکنان پسماند را به همراه داشت.

منبع: جام جم آنلاین

به "روزانه 110 تن زباله بیمارستانی در تهران جمع آوری می گردد، ادامه تعطیلی خطوط تفکیک زباله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه 110 تن زباله بیمارستانی در تهران جمع آوری می گردد، ادامه تعطیلی خطوط تفکیک زباله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید