دیدگاه متفاوت کیهان نسبت به تذکر رهبر انقلاب

به گزارش بابا آب داد، روزنامه کیهان نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه به اقدام اخیر بعضی ها در مواجهه با دولت و شخص رئیس جمهور اشاره کردند و گفتند: اگرچه در میان این برادران، افراد خوبی هم هستند، اما این کار غلط بود و این موضوع را به طور صریح اعلام می کنم.

دیدگاه متفاوت کیهان نسبت به تذکر رهبر انقلاب

هتاکی و بداخلاقی از سوی هرکسی و نسبت به هر شخصیتی غیرقابل قبول است، اما اگر این عمل خلاف از کسانی سر بزند که در طیف انقلابیون و حزب اللهی ها حضور دارند، بی شک ناپسندتر است. جریان انقلابی و حزب اللهی باید نسبت به این قضیه بیش از دیگران حساس باشد. در تذکر روز شنبه، رهبر انقلاب فرمودند در میان این برادران، افراد خوبی هم هستند، که نشان می دهد افراد مورد اشاره بدخواه و بداندیش نیستند و بر این نکته نیز تأکید دارند که افراد خوب نیز ممکن است به دلایل مختلفی گرفتار این عمل ناروا شوند.

چرا هتک حرمت خلاف عقل سیاسی است؟ به سه دلیل؛ اولاً مسائل مردم و کشور را به حاشیه می راند. انرژی و توانی که باید مصروف آنالیز مسائل و راهکار ها شود، وارد بیراهه جدال های بی خاتمه شده و تنها نتیجه آن دلسردی و ناامیدی مردم خواهد بود. نکته دوم آنکه حتی از منظر سیاسی صرف نیز این برخورد غلط است، چرا که دولت و فرد مورد توهین قرارگرفته را در موضع مظلوم می نشاند.

کمتر کسی امروز در کشور درباره ضعف های متعدد و عمیق دولت فعلی شک و تردید دارد، تا جایی که حتی طیف اصلاح طلب که خود بار ها اذعان نموده اند باعث و بانی روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بوده اند، مدت هاست می کوشند با انواع و اقسام ترفند ها و لطایف الحیل حساب خود را از دولت مستقر جدا نموده و حتی بعضی از آنان ایده استعفای دولت را نیز مطرح نموده اند.

یکی از ترفند های سیاسی دولت نیز درخصوص ناکارآمدی ها و وعده های برزمین مانده، اتهام زنی به دیگران و ادعای سنگ اندازی رقبا و منتقدان است. با چنین نگاه واقع گرایانه ای نسبت به اوضاع کشور، فحاشی و هتاکی به رئیس جمهور و مسئولان دولتی -علاوه بر غیراخلاقی و غیراسلامی بودن- نشانگر ضعف تحلیل سیاسی نیز هست. چرا که با این کار ابزاری را به طرف مقابل اعطا می کنید که در به در دنبال آن می شود؛ مظلوم نمایی و حاشیه سازی برای فرار از پاسخگویی.

نکته سوم و البته مهم تر آنکه اگر از دایره رقابت ها و اختلافات درونی کشور بیرون آمده و از منظری بالاتر به صحنه بنگریم، امروز کشور درگیر یک جنگ چندوجهی، تمام عیار، پیچیده و تحمیلی است. بدون شک در چنین شرایطی بیش از همواره احتیاج به اتحاد و انسجام داریم. توهین و هتاکی به مقامات کشور را می توان به شلیک در سنگر خودی در بحبوحه نبرد تشبیه کرد. شلیکی که همسنگران عاقل را نگران و آشفته و دشمن را مسرور و امیدوار می نماید.

بی شک هتاکی به رئیس جمهور و دیگر مسئولان کشور مذموم است، اما بد نیست جناب رئیس جمهور هم نگاهی به ادبیات خود طی این سال ها نسبت به منتقدان داشته باشند. لیست عبارات تند و هتاکانه در این ادبیات شامل ده ها مورد می شود؛ بزدل، بروید به جهنم، دین نشناس، جیب بر، بی شناسنامه، هوچی گر، متوهم، عصر حجری، بی عقل، ترسو و... این ها مشتی نمونه خروار است که جناب آقای روحانی طی این سال ها نثار منتقدان نموده است؛ و در میان منتقدان هیچ نمونه ای را نمی توان آدرس داد که از این الفاظ رکیک علیه رئیس جمهور و یا دولتمردان ایشان استفاده نموده باشد. البته که این ادبیات غیرقابل قبول، مجوزی برای استفاده از عبارات مشابه برای منتقدان فراهم نمی نماید و پاسخِ های، هوی نیست.

منبع: فرارو

به "دیدگاه متفاوت کیهان نسبت به تذکر رهبر انقلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدگاه متفاوت کیهان نسبت به تذکر رهبر انقلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید