درگذشتگان اهالی قلم در حوزه کودک ونوجوان در سال 1401

به گزارش بابا آب داد، به گزارش خبرنگار خبرنگاران (ایبنا)، سال 1401 آبستن رویدادها و تحولات مهم و تاثیرگذار زیادی در صحنه سیاسی و اجتماعی و مالی دنیا بود. اخبار مربوط به درگذشت نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان، از جمله اتفاقاتی که شما مخاطبان در این گزارش با چند و چون آن آشنا می شوید. درگذشتگانی که خبرگزاری ایبنا در سال 1401 به پوشش آنها پرداخت به توضیح زیر است:

درگذشتگان اهالی قلم در حوزه کودک ونوجوان در سال 1401

فروردین

پاتریشیا مک لاکلن، نویسنده پرفروش کتاب کودک درگذشت. پاتریشیا مک لاکلن، نویسنده آمریکایی تحسین شده کتاب کودک که کتاب پرفروش سارا، ساده و بلندبالا را خلق نموده است در 31 مارس در خانه اش واقع در ماساچوست در 84 سالگی درگذشت.

مرداد

مترجم کتاب اودیسه درگذشت. امیرحسین میرزائیان، مترجم ادبیات داستانی و کتاب های روان شناسی به دلیل سکته مغزی در 40 سالگی درگذشت.

شهریور

وداعی تلخ با صغری ملکی مربی ادبی کانون تهران؛ کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در روزهای پایانی تابستان گرم 1401 و در حالی که بچه ها ماه های پرنشاط و پر جنب وجوشی را پشت سرگذاشته بودند، ناگهان با خبر درگذشت ناگهانی یکی از مربیانش دچار بهت و ناباوری شد. صغری ملکی مربی ادبی مراکز کانون که نزدیک به 14 سال سابقه فعالیت پربار و موثر را در کارنامه اش ثبت نموده بود، در حین یک جراحی پزشکی جان به جان آفرین تسلیم کرد و و به ملاقات حق شتافت.

مهر

رابی کولترین بازیگر نقش هاگرید در مجموعه فیلم های هری پاتر که برگرفته از رمان های هری پاتر بود درگذشت.

آذر

بهزاد غریب پور با دنیای تصاویر خداجافظی کرد. او، تصویرگر، طراح کتاب و استاد دانشگاه بود که در سال 1336 در شهر سنندج به دنیا آمد. او دانش آموخته رشته گرافیک دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود که با تاسیس استودیوی شخصی خود در سال 1363، فعالیتش را در حیطه تصویرگری، طراحی گرافیک و تبلیغات تا سال 1394 ادامه داد. غریب پور، علاوه بر این ها، مدیریت هنری کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، انتشارات افق، محراب قلم، قدیانی، سروش و غیره را نیز عهده دار بوده است. او از سال 1368 تا 1393 عضو هیات داوران بسیاری از جشنواره های تجسمی بود که دو سالانه تصویرگری تهران، جشنواره تصویرگری شاهکارهای ادبی و جشنواره هنرهای تجسمی فجر از آن جمله اند.

بهمن

شهره نورصالحی، یکی از پرکارترین مترجمان ژانر وحشت و مترجم داستان های کودک و نوجوان، در 72 سالگی درگذشت. او بیشتر کتاب های آر.ال.استاین نویسنده آمریکایی ژانر وحشت را ترجمه نموده است. مدرسه جن زده، مترسک نیمه شب راه می افتد، مومیایی، هالووین عوضی، کابوس خیابان دلقک، لقب من هیولا، پیانو= مرگ، فریاد ماسک نفرین شده از جمله آثار این نویسنده آمریکایی هستند که نورصالحی آنها را به فارسی برگردانده است.

اسفند

امی شوارتز، نویسنده و تصویرگر آمریکایی، درگذشت. او تحصیل نموده هنرهای زیبا بود و کار خود را به عنوان نویسنده و تصویرگر کتاب کودک، در 28 سالگی شروع کرد. وی با انتشارات مطرحی از جمله سیمون اند شوستر کار می کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "درگذشتگان اهالی قلم در حوزه کودک ونوجوان در سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشتگان اهالی قلم در حوزه کودک ونوجوان در سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید