حجم بزرگ بازی های کال آو دیوتی بالاخره کمی کاهش یافت

به گزارش بابا آب داد، شرکت اکتویویژن بعد از داد و هوار بی امان بازیکنان بازی های کال آو دیوتی اخیر، تصمیم گرفته تا فکری به حال حجم این بازی ها کند. به همین دلیل در آپدیت جدید بازی کال آو دیوتی مدرن وارفیر و وارزون، مدیریت فایل های این بازی ها بهتر می گردد و بسته به پلتفرم، حجم نصب کامل این دو بازی در مجموع حدود 30 گیگابایت کاهش می یابد.

حجم بزرگ بازی های کال آو دیوتی بالاخره کمی کاهش یافت

کال آو دیوتی را همه می شناسند. سری معروف اول شخص شرکت اکتیویژن که سالانه یک بازی جدید و بدون پیشرفت نسبت به پارسال از آن عرضه می گردد. دو بازی و نصفی قبلی این سری، یعنی کال آو دیوتی مدرن وارفیر، بلک آپس کلد وار و وارزون در حال حاضر به شکل هم زمان فعال هستند و توسط سازنده های خود پشتیبانی می شوند. مجموع حجم این بازی ها به قدری زیاد شده که داشتن آن ها به طور کامل و با همدیگر روی یک هارد 500 گیگابایتی دیگر ممکن نیست.

شرکت اکتیویژن در الکی حرام کردن سخت افزار بازیکنان سابقه وحشتناکی دارد. هیچ وقت فراموش نمی کنیم که بازی کال آو دیوتی گوست برای بازیکنان کامپیوتری که حافظه رم کمتر از شش گیگابایت داشتند، با تحویل دادن یک ارور به وضوح ساختگی، اجرا نمی شد. تنها مدت کوتاهی احتیاج بود تا کاربران دست به کار شوند و با ساخت یک پچ، اجرای این بازی را با چهار گیگابایت رم ممکن و دست اکتیویژن را رو نمایند. دروغ کثیف این شرکت فقط به این جهت بود تا بازی خود (که ضعیف ترین بازی کال آو دیوتی در کل سری به حساب می آید) را از نظر فنی پیشرفته نشان دهد و بازیکنان را گول بزند که این بازی با احتیاجمندی به سخت افزار قوی، حسابی خفن است.

مشخصا در ساخت بازی های جدید کار آو دیوتی شور پرحجمی در آمده. حجم فایل های روی کنسول یا کامپیوتر به قدری بالا رفته که زندگی گیمر ها مختل شده. حالا انگار که شرکت اکتیویژن می خواهد به داد بازیکنان این بازی برسد و با زدن یک چسب زخم روی عضو قطع شده، شرایط حجم بازی های کال آو دیوتی را بهتر کند.

جدیدترین آپدیت بازی کال آو دیوتی تازه سازی فصل دوم این بازی است. شرکت اکتیویژن قول داده تا با این آپدیت جدید نحوه مدیریت و کنترل فایل ها بهتر گردد تا حجم این بازی ها کاهش یابد. البته حجم این آپدیت جدید از آپدیت های معمولی کمی بیشتر است ولی به گفته شرکت اکتیویژن آپدیت های بعدی کم حجم تر خواهند بود و حجم خود بازی هم در حدود کمتری می ماند.

شرکت اکتیویژن میزان تغییر حجم فایل های این بازی ها را اعلام نموده. بازیکنانی که هر دو بازی کال آو دیوتی مدرن وارفیر و وارزون را دارند روی پلتفرم های پلی استیشن و کامپیوتر 30.6 گیگابایت و روی پلتفرم های ایکس باکس 33.6 کاهش حجم را تجربه می نمایند. حجم بازی وارزون بدون نصب مدرن وارفیر نیز برای پلتفرم های پلی استیشن، ایکس باکس و کامپیوترهای شخصی به ترتیب 10.9، 14.2 و 11.8 گیگابایت کاهش پیدا نموده. آپدیت جدید این دو بازی در مجموع حدود 55 گیگابایت حجم دارد. البته شرکت اکتیویژن چیزی درباره کاهش حجم بازی کال آو دیوتی بلک آپس کلد وار نگفته.

نظر ما را بخواهید شرکتی به عظمت و ثروتمندی اکتیویژن می تواند بهتر از این ها عمل کند. در چند سال گذشته سه گانه جدیدی از بازی های هیتمن عرضه شدند که به طور مستقیم به یکدیگر متصل بودند. سازندگان این بازی برای این که تجربه بازی ها را ساده تر نمایند در هر قسمت جدید امکان پشتیبانی از مراحل بازی های قبلی را فراهم نموده اند. در هر کدام از این بازی های هیتمن می توان مراحل بازی های قبلی را دانلود کرد تا تجربه کلی جمع وجورتر باشد. مثلا در صورتی که مراحل قسمت اول را برای قسمت دوم دریافت کنید جمعا به حدود 150 گیگابایت فضا احتیاج است.

چند ماه پیش قسمت سوم این سه گانه عرضه شد و همه نگران بودند که بازی های هیتمن به سرنوشت کال آو دیوتی دچار شوند. در کمال ناباوری استودیوی IO Interactive به گونه ای قسمت سوم را بهینه کرد که دانلود کردن دو قسمت قبلی در کنار آن تنها حدود 70 گیگابایت (بسته به پلتفرم) فضا می خواهد! توجه کنید که IO Interactive فقط یک استودیوی مستقل است و تمام بودجه این استودیو در مقابل دارایی های اکتیویژن پول خرد محسوب می گردد.

البته 30 گیگابایت فضای ناچیزی نیست اما حتی با 30 گیگابایت کاهش حجم، بازی های اخیر کال آو دیوتی به شکل سرسام آوری سنگین هستند. شرکت اکتیویژن حتی مجبور شده امکان پاک کردن بخش های بازی به شکل دلخواه را فراهم کند؛ زیرا چند بازی اخیر کال آو دیوتی در مجموع حدود 450 گیگابایت فضا اشغال می کردند ولی به لطف این آپدیت جدید، سنگینی بی اندازه این بازی ها حدود 30 گیگابایت تلطیف یافته.

می توان بعد از کاهش یافتن 30 گیگابایتی این بازی ها یکی از بازی های متال گیر سالید 5، ویچر 3 یا نسخه بازسازی شده یاکوزا زیرو را نصب کرد. بازی های زیاد دیگری هم وجود دارند که به کمتر از 30 گیگابایت فضا احتیاج دارند و تجربه کردن آن ها، حتی برای تنوع هم که شده اصلا ضرری ندارد. با تضعیف سلطه گوشه ای از بازی های کال آو دیوتی روی حافظه کنسول ها یا کامپیوتر می توان بازی هایی را جایگزین کرد که ساعت ها سرگرمی محشر همراه خود دارند. البته اگر در ماه های آینده این فضای آزاد شده، با آپدیت های جدید کال آو دیوتی پس گرفته نگردد.

منبع: وبلاگ رسمی کال آو دیوتی

منبع: دیجیکالا مگ

به "حجم بزرگ بازی های کال آو دیوتی بالاخره کمی کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجم بزرگ بازی های کال آو دیوتی بالاخره کمی کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید