(تصاویر) گرانترین و خاص ترین رولز رویس

به گزارش بابا آب داد، خودروسازی بریتانیایی رولز رویس Rolls-Royce، اتوموبیل فوق العاده انحصاری و سفارشی جدیدی به نام Boat Tail را طراحی نموده که رسماً به عنوان گرانترین مدلی که این برند انگلیسی تا به امروز فراوری نموده، نام گیرد. این خودرو که 20 میلیون پوند قیمت خواهد داشت، مدلی coachbuilt (ساخت بدنه خودرو به صورت سفارشی توسط شرکت هایی خاص) است که ویژگی شاخص آن، طراح عقب جالب توجه آن به صورت بادبان قایق است.

(تصاویر) گرانترین و خاص ترین رولز رویس

به گزارش بابا آب داد به نقل از وبسایت autocar، خودروی Rolls-Royce Boat Tail، اتوموبیلی عظیم با طراحی جسورانه است که دارای دو درب و چهار جایگاه است. این خودرو، 5900 میلی متر طول دارد و دارای سقف سایبان قابل جابجایی است. گفته می گردد سه نمونه Boat Tail به صورت دستی ساخته شده که به شدت مطابق خواسته های خریداران آن ها طراحی شده است. در واقع خریداران این خودور های خاص در تمام مراحل فراوری این دستگاه ها، بر این فرآیند نظارت داشته و حتی پیشنهاد هایی را نیز مطرح می کردند.

به گزارش بابا آب داد، الکس اینس، رئیس طراحی خودرو های coachbuilt رولز رویس، فراوری Boat Tail را یک همکاری بی نظیر بین رولز رویس و مشتریانش توصیف کرد. وی در این خصوص اضافه کرد: مشتریان، به طور کاملاً انرژی و مشوق ما در ساخت این خودرو بودند، به همین دلیل من اکنون می توانم با افتخار بایستم و بگویم که این ماشین ماست. این اتومبیلی است که ما می خواستیم باشد. اینس گفت: مشتریان در همان ابتدا ثابت کردند که می خواهند چیزی را که قبلاً هرگز ندیده اند خلق نمایند. آن ها از ویژگی های برجسته طراحی رولزرویس بهره گرفتند و ما را تشویق کردند که فراتر از صفات آشنایی که امروز می بینیم برویم و چیزی را طراحی کنیم که به آینده تعلق دارد.

تورستن مولر-اتوئس، رئیس شرکت رولز رویس نیز در این خصوص گفت: این پروژه منجر به توسعه سرویس راه اندازی سفارشی Goodwood فعلی این شرکت به یک بخش کامل Coachbuild شده است که از این پس برنامه اصلی تجاری رولز رویس خواهد بود. وی اضافه کرد؛ Coachbuild بازگشت به ریشه برند تجاری ما است. این فرصتی است برای عده معدودی برای مشارکت در ساخت خودرو های کاملاً منحصر به فرد و واقعاً شخصی، با اهمیت تاریخی برای آینده.

خودروی Boat Tail، از المان های مدل Sweptail که در سال 2017 معرفی شده بود، الگوبرداری نموده است. همین الگوبرداری سبب شد تا مشتریان علاقه بیشتری برای مشارکت در ساخت این خودرو از خود نشان دهند چراکه الگو هایی از مدل های قدیمی تر وجود داشت. اینس می گوید: هرگز تفسیر مدرن از بدنه Boat Tail صورت نگرفته است و این کاری است که ما آرزو داشته ایم آن را انجام دهیم. ما در طرح های خود تفسیر های مختلفی داشته ایم و روی پیشنهاد ها و مفاهیم اولیه کار نموده ایم. در این میان معرفی خودروی Sweptail این علاقه را تحریک کرد و ما توانستیم مجموعه ای متشکل از سه خریدار را که از نظر درک برند حساسیت خاصی داشتند و می خواستند بخشی از ایجاد یک فصل مدرن برای آن باشند، جمع کنیم.

در Boat Tail از پلتفرم Architecture of Luxury جدید رولز رویس و موتور V12 توئین توربوی 6.75 لیتری 563 اسب بخاری مدل Phantom استفاده شده است. اینس شرح داد که معماری کاملاً آلومینیومی ساختار خودرو، انعطاف پذیری برای کار در حجم موتور کم را فراهم می نماید و این امر آزادی قابل توجهی را برای انجام پروژه های آینده در اختیار قرار می دهد. تقریباً همه قطعات بکار گرفته شد در Boat Tail، از صفحه بدنه تا چراغ های جلو و عقب، سفارشی هستند. در مجموع، این خودرو دارای 1813 قطعه کاملاً جدید است و حتی برای اطمینان از عملکرد بهینه قسمت انتهایی خودرو، سیستم صوتی Phantom نیز باید دوباره مهندسی گردد.

در قسمت انتهایی، بادبان ها با الهام از یک مدل سال 1932 طراحی شده و رنگ خودرو نیز به صورت دستی و کاملاً سفارشی ساخته شده است. قسمت عقب به درخواست یک خریدار به عنوان دو محفظه جداگانه یخچال طراحی شده است. کل این مجموعه نیز با استفاده از الیاف کربن که در همکاری با شرکت ایتالیایی Promemoria ساخته شده، ایجاد شده است. در قسمت جلوی کابین یک داشبورد مینیمالیستی واقع شده است که به صورت سفارشی متناسب با سلیقه مشتری و با استفاده از بسیاری فن آوری های مدرن، طراحی شده است. مجموعه فناوری سیرویس میزبانی داخلی خودرو، پنج واحد کنترل الکترونیکی اضافی دارد، به علاوه دو فن نصب شده است تا اطمینان حاصل گردد که جذب گرما بر غذا و نوشیدنی موجود در خودرو، تأثیر نمی گذارد.

تصاویر خودروی سوپرلوکس سفارشی رولز رویس Boat Tail

منبع: فرارو

به "(تصاویر) گرانترین و خاص ترین رولز رویس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) گرانترین و خاص ترین رولز رویس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید