بوگاتی دیوو 2019 رونمایی شد

به گزارش بابا آب داد، خبرنگاران | سرویس اخبار - در هفته های گذشته، خودرویی شبیه به بوگاتی شیرون در پیست مشهور نوربرگ رینگ دیده شد. از همان زمان، حدس ها برای عرضه محصول جدید بوگاتی بر اساس پلت فرم شیرون، بالا گرفت و در نهایت، رسما اعلام شد که این ابرخودروی تازه، دیوو (Divo) نام دارد.

بوگاتی دیوو 2019 رونمایی شد

هرچند که مطابق پیش بینی ها، پیشرانه و بسیاری از تجهیزات فنی دیوو، تفاوت خاصی با شیرون ندارند؛ اما به دلیل بهینه سازی های متعدد در محصول جدید بوگاتی و چهره مدرن دیوو، می توان رونمایی این مدل را، یکی از بااهمیت ترین اتفاقات خودرویی دنیا در سال 2018 دانست. این رویداد، حتی فستیوال پبل بیچ کالیفرنیا را تحت تاثیر قرار داد تا رونمایی لامبورگینی اونتادور SVJ و پورشه 911 گولد، به حاشیه رانده شود.

از زمانی که بوگاتی با مدل های ویرون و شیرون با نهایت سرعت بالای 400 کیلومتر و شتاب گیری باورنکردنی، خبرساز شد؛ همواره با یک چالش بزرگ روبرو بود. ابرخودروهای این برند فرانسوی تحت مالکیت فولکس واگن آلمان، به دلایلی مثل وزن بالا، از نظر فرمان پذیری در پیچ های تند و رکوردزنی در پیست های مشهور دنیا، با ضعف هایی روبرو بودند. بر اساس اعلام رسمی مهندسان بوگاتی، دیوو با هدف بهبود فرمان پذیری ساخته شده است.

با نگاه به نمای روبرو، متوجه می شویم تنها شباهت دیوو با شیرون و ویرون، به جلوپنجره سنتی این ابرخودرو خلاصه می شود و در دیگر اجزاء، تحولی مهم روی داده است. از نمای جانبی هم، حالت C شکل بدنه، باریک تر از قبل ارائه می شود تا هدایت هوا و شرایط آیرودینامیک، بهبود یابد. نور اصلی، برای اولین بار، بدون کاسه چراغ و به صورت تمام LED با حالتی عمودی ارائه شده است، ضمن اینکه گستردگی کم نظیری برای هدایت هوا در داخل سپر، وجود دارد. این شرایط، برای شیرون فراهم نبود و مطمئنا نقش بسیار مهمی در کاهش حرارت پیشرانه بوگاتی، خواهد داشت.

گفته می شود که مهندسان سازمان فضای امریکا (ناسا) در طراحی سقف دیوو همکاری داشته اند تا علاوه بر بهبود آیرودینامیک، هدایت هوای موردنیاز پیشرانه نیز، انجام شود. بال عقب هم، 23 درصد پهنای بیشتری نسبت به نمونه استفاده شده در شیرون دارد.

این بخش، علاوه بر تامین نیروی عمود بر سطح، نقش مهمی در ترمزگیری و ایجاد گرانش باورنکردنی 1.6g بازی می کند. در مجموع، نیروی عمود بر انتهای بدنه بوگاتی دیوو، 90 کیلوگرم بیشتر از شیرون خواهد بود؛ در حالی که آیرودنامیک، ترمزگیری و خنک کاری بهتری هم فراهم خواهد کرد.

منتقدان بوگاتی، همواره از وزن بالای ویرون و شیرون، ایراد می گرفتند؛ چراکه از دیدگاه آن ها، خودرویی با وزن بیشتر از 2000 کیلوگرم، حتی با داشتن پیشرانه 1500 اسب بخار هم نمی تواند مانورپذیری ایده آلی داشته باشد. شاید به همین دلیل، به لطف جایگزینی فیبرکربن با مواد مختلف در دیوو، این محصول به 35 کیلوگرم وزن کمتر در مقایسه با شیرون رسیده است. جدیدترین محصول بوگاتی، حالا 1996 کیلوگرم، وزن خالص دارد.

شاید کاهش وزن 35 کیلوگرمی در نگاه اول، چندان با اهمیت نباشد اما این فاکتور مهم، همراه با دیگر بهینه سازی های دیوو باعث شده است تا ابرخودروی جدید بوگاتی، یک دور از پیست ناردو را، 8 ثانیه زودتر از شیرون، کامل کند. جالب است بدانید، هر دو محصول اخیر بوگاتی ازهمان پیشرانه 8 لیتری 16 سیلندر با آرایش W استفاده می کنند؛ اما نهایت سرعت دیوو به 380 کیلومتر بر ساعت محدود خواهد بود.

فراموش نکنیم، با وجود اینکه شیرون می تواند با نهایت سرعت 420 کیلومتر برساعت، حرکت کند؛ 8 ثانیه کندتر از دیوو، در پیست ناردو عمل کرده است. با این اوصاف، می توان مطمئن بود که ارتقاء آیرودینامیک و کاهش وزن دیوو، نقش مهمی در بهبودشتاب گیری این ابرخودرو دارند.

قیمت نهایی هر دستگاه بوگاتی دیوو در نسخه پایه و قبل از شخصی سازی، 5 میلیون یورو (معادل 5.8 میلیون دلار) اعلام شده است که طبیعتا با تجهیزات اضافی، بیش از 6 میلیون دلار خواهد بود. این محصول، به تعداد محدود 40 دستگاه تولید خواهد شد و طبق عادت سال های اخیر بوگاتی، پیش از رونمایی نهایی، تماما پیش فروش شده است.

منبع: زومیت

منبع: setare.com

به "بوگاتی دیوو 2019 رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوگاتی دیوو 2019 رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید