برنامه احیای خلیج گرگان اعلام شد

به گزارش بابا آب داد، تهران (پانا) - سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت در مرحله نخست برای جلوگیری از خشکسالی، برنامه احیای خلیج گرگان در پیش است.

برنامه احیای خلیج گرگان اعلام شد

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی با اشاره به دستور رییس جمهور در اسفندماه سال 1400 مبنی بر لایروبی کانال های منتهی به خلیج گرگان، اظهار کرد: با توجه به اینکه مسئولیت اجرای لایروبی خلیج گرگان بر عهده این سازمان گذاشته شده است، بلافاصله اقدامات تبیین شده به منظور اخذ مجوزهای لازم مدنظر نهاده شد.

وی افرود: به منظور تسریع در انجام کار، ترک تشریفات مناقصه و واگذاری به قرارگاه خاتم الانبیاء فعالیت ها در دستور کار نهاده شد و مطالعات طراحی مهندسی، به وسیله مهندسان مشاور ذیربط یا مهندسان مشاور دارای رتبه یک بندرسازی و سازه های دریایی انجام شد و سپس مطالعات طراحی کانال که باید مصالح حاصل از لایروبی در آن تجمیع گردد، مدنظر نهاده شد.

مدیرعامل سازمان بنادر اظهار داشت: بلافاصله مهندسان مشاور دارای رتبه یک هیدروگرافی (آب نگاری) نیز به کار گرفته شدند تا نسبت به تدقیق هیدروگرافی در منطقه عمل نمایند و در این زمینه نیز اطلاعات لازم در اختیار مهندسان مشاور طراح قرار خواهد گرفت تا فعالیت ها به برترین شکل ممکن پیش برود.

صفایی با بیان اینکه خوشبختانه پس از کوشش های مستمر اجرا شده در تمامی زمینه ها، نتایج طراحی، عملیات هیدورگرافی نهایی شد، مطرح کرد: هم اکنون نیز تیمی متشکل از مجموعه همکاران سازمان بنادر، پیمانکار و مهندسان مشاور در محل قرار دارند و چندین مرتبه تیم های کارشناسی به منظور آنالیز شرایط منطقه و شرایط حاکم اعزام شده اند و فعالیت های مربوطه را دنبال می نمایند.

وی اضافه کرد: به منظور ایجاد دایک های لازم، اولین دستگاه مورد احتیاج به وسیله قرارگاه خاتم الانبیاء قبل از سال نو به منطقه ارسال شد و تجهیزات نو نیز بر اساس وعده داده شده به تدریج به منطقه ارسال خواهد شد و مقدمات کار در حال نهایی شدن است و عملیات اجرایی لایروبی نیز هرچه سریع تر مدنظر قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به اینکه اقدامات اجرا شده به عنوان بخشی از فعالیت ها در راستای مصوبه جلسه چهارم کارگروه ملی تالاب ها مدنظر نهاده شده است، گفت: وظایفی برای دستگاه های مرتبط با موضوع تبیین شده و حتما باید این اقدامات به موازات به وسیله دستگاه های ذی ربط انجام گردد.

صفایی ادامه داد: در گام اول به عنوان برنامه کوتاه مدت جلوگیری از تشدید خشک شدگی خلیج گرگان در دستورکار واقع شده است و برنامه بلندمدت نیز به وسیله دستگاه های مرتبط انجام خواهد شد، علاوه بر این استانداری کمال همکاری را در این زمینه داشته است و دستگاه های مرتبط در مرحله اجرایی باید همکاری لازم را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "برنامه احیای خلیج گرگان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه احیای خلیج گرگان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید