آشنایی با گران ترین خودرو های مدرن دنیا

به گزارش بابا آب داد، وب سایت گجت نیوز - حسین مرادی: اخیرا لیست گران ترین خودرو های مدرن دنیا منتشر شد که محصولات شرکت های بوگاتی، لامبورگینی و پاگانی در این لیست خوش درخشیدند.

آشنایی با گران ترین خودرو های مدرن دنیا

بسیاری از خودروسازان عظیم برای مشتریان خاص خود محصولات ویژه ای را به صورت سفارشی به فراوری می رسانند که به دلیل امکانات و تجهیزات منحصربه فرد خود از قیمت بسیار زیادی برخوردارند. امروزه شرکت هایی، چون بوگاتی، لامبورگینی، کونیگ زگ، استون مارتن و پاگانی در فراوری این خودرو ها تخصص ویژه ای دارند و بیشترین خودرو های گران قیمت متعلق به آنهاست. از این رو قصد داریم شما را با گران ترین خودرو های مدرن دنیا آشنا کنیم.

15. استون مارتین والکری

قیمت:

3.2 میلیون دلار

شرکت استون مارتین تا به امروز هایپکار هیبریدی والکری را روانه بازار ننموده، اما مدتی قبل با قیمت 3.2 میلیون دلار در مدت کوتاهی ظرفیت فروش آن تکمیل شده است. کارشناسان حوزه خودرو برای آن قیمت 2.6 تا 3.9 میلیون دلاری را پیش بینی نموده اند. این خودرو از موتور 12 سیلندر 6.5 لیتری بهره می برد که توسط شرکت Cosworth به فراوری رسیده است.

این پیشرانه قادر به فراوری قدرتی برابر با 1160 اسب بخار و گشتاور 900 نیوتن متر خواهد بود و حداکثر سرعت آن نیز 321 کیلومتر در ساعت اعلام شده است. این هایپرکار در مدل استاندارد فقط در 150 دستگاه به فراوری می رسد و از مدل AMR آن نیز فقط 25 دستگاه فراوری خواهد شد.

14. بوگاتی شیرون پور اسپورت

قیمت:

3.3 میلیون دلار

بوگاتی شیرون پور اسپورت با قیمت 3.3 میلیون دلار در صندلی چهاردهم این لیست واقع شده است. خودرویی که قرار بود در نمایشگاه ژنو به معرض نمایش درآید، اما به دلیل کروناویروس این نمایشگاه لغو شد. طراحان این خودرو روی آیرودینامیک، وزن کمتر و توزیع بهتر قدرت تمرکز داشته اند. بوگاتی شیرون پور اسپرت از پیشرانه 16 سیلندر 8 لیتری کواد توربو بهره می برد که برای آن گیربکس بهبود یافته ای در نظر گرفته شده است.

این خودرو از همان قدرت 1500 اسب بخاری مدل قبلی خود بهره می برد، اما ردلاین آن حدود 200 واحد افزایش پیدا نموده و اکنون به 6900 رسیده است. در بدنه این خودرو نیز شاهد تغییراتی نسبت به گذشته هستیم که اکنون از بال عقب عظیم تر و نمای جلوی آیرودینامیک بهره می برد.

13. بوگاتی ویرون Vivere منصوری

قیمت:

3.4 میلیون دلار

این بوگاتی ویرون را باید یک ستاره واقعی دانست. ویرون Vivere یک خودرو منحصربه فرد بوده که شرکت منصوری آن را به فراوری رسانده و با قیمت 3.4 میلیون دلاری به بازار عرضه می نماید. شرکت منصوری تا به امروز فقط دو دستگاه از این خودرو ویژه را با بخش های فیبر کربنی بدنه و کابین چرمی به فراوری رسانده است. بوگاتی ویرون Vivere از موتور 1200 اسب بخاری بهره می برد و حداکثر سرعت آن نیز 408 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

12. W موتورز لایکن هایپر اسپورت

قیمت:

3.4 میلیون دلار

این شرکت خودروسازی که در شهر دوبی امارات مستقر است برای نخستین بار در سال 2013 از سوپرکار لایکن هایپر اسپورت پرده برداشت و نگاه بسیاری را به خود معطوف ساخت. این خودرو با قیمت 3.4 میلیون دلار سومین خودرو گران قیمت صفر در زمان خود محسوب می گردد. لاکین هایپر اسپرت از چراغ های جلو LED و صفحه نمایش هالوگرافیک در کنسول مرکزی بهره می برد. برای این خودرو پیشرانه 6 سیلندر 3.7 لیتری توئین توربو در نظر گرفته شده است که می تواند قدرتی برابر با 780 اسب بخار و گشتاور 960 نیوتن متری فراوری کند.

11. پاگانی هوایرا رودستر BC

قیمت:

3.5 میلیون دلار

شرکت پاگاهی مدتی قبل مدل استاندارد پاگاهی هویرا را به فراوری رساند و اکنون تصمیم به عرضه نسخه رودستر BC گرفته است. این خودرو در سال گذشته با موتور 12 سیلندر 6 لیتری توئین توربو معرفی گردید که می تواند قدرتی برابر با 800 اسب بخار و گشتاور 1049 نیوتن متری را به فراوری برساند. رانندگان می توانند با این خودرو رانندگی بدون سقف را تجربه نمایند. البته شرکت پاگانی فقط 40 دستگاه از این خودرو را فراوری نموده است.

10. لامبورگینی سیان

قیمت:

3.6 میلیون دلار

لامبورگینی سیان را باید پلی به آینده محصولات این شرکت خودروسازی دانست. هرچند لامبورگینی سیان مبتنی بر آونتادور SVJ طراحی شده است، اما از ظاهر هیولاگونه ای بهره می برد و نخستین محصول الکتریکی شده لامبورگینی شناخته می گردد. این خودرو از موتور 12 سیلندر 6.5 لیتری بهره می برد و برای آن یک سیستم هیبریدی ملایم 48 ولتی نیز در نظر گرفته شده است. مجموع قدرت فراوریی توسط قوای محرکه این خودرو 819 اسب بخار است و به همین دلیل باید آن را قدرتمندترین لامبورگینی تاریخ دانست. فقط 63 دستگاه از سیان فراوری خواهد شد و قیمت آن نیز حدود 3.6 میلیون دلار پیش بینی می گردد.

9. بوگاتی شیرون سوپر اسپورت 300+

قیمت:

3.9 میلیون دلار

طبق اعلام شرکت بوگاتی خودرو شیرون سوپر اسپورت 300+ پیروز شد در ابتدای سال 2020 رکورد سرعت 428 کیلومتری را بشکند. این خودرو دارای قیمت 3.9 میلیون دلاری است و فقط 30 دستگاه از این خودرو به فراوری خواهد رسید.

8. لامبورگینی وننو

قیمت:

4.5 میلیون دلار

لامبورگینی وننو در بین سال های 2014 تا 2015 فقط در تعداد 14 دستگاه به فراوری رسیده و با وجود اینکه در ساخت آن از پلتفرم آونتادور استفاده شده است، اما با قیمت 4.5 میلیون دلار به فروش می رسد. این خودرو از موتور 12 سیلندر 6.5 لیتری بهره می برد که می تواند قدرتی برابر با 740 اسب بخار و گشتاور 609 نیوتن متر به فراوری برساند. شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعت این خودرو نیز 2.9 ثانیه اعلام شده است و تا به امروز به عنوان گران ترین لامبورگینی مدرن تاریخ محسوب می گردد.

7. کونیگ زگ CCXR Trevita

قیمت:

4.8 میلیون دلار

کونیگ زگ CCXR Trevita در مدل الماس دار دارای قیمت 4.8 میلیون دلاری است. طراحان برای ساخت این خودرو بدنه ای از فیبر کربن با پوشش الماس را در نظر گرفتند. این خودرو گران قیمت از موتور 8 سیلندر 4.8 لیتری توئین توربو بهره می برد که می تواند قدرتی برابر با 1004 اسب بخار را به فراوری برساند. البته فقط 3 دستگاه از این خودرو به فراوری رسیده است.

6. پاگانی هوایرا ایمولا

قیمت:

5.4 میلیون دلار

پاگانی هوایرا ایمولا برای نخستین بار در سپتامبر سال 2019 اعلام حضور کرد، محصولی که طرفدارانش آن را هایپرکار آرزو ها می دانند. این خودرو از موتور 12 سیلندر 6 لیتری توئین توربو هوایرا ایمولا بهره می برد و می تواند قدرتی برابر با 827 اسب بخار و گشتاور 1100 نیوتن متری را به فراوری برساند. هوایرا ایمولا به عنوان قدرتمندترین خودرو پاگانی محسوب می گردد که نسبت به BC رودستر حدود 36 اسب بخار قوی تر است. بال عقب عظیم و ورودی های هوای روی سقف این خودرو به جذابیت آن افزوده است. پاگاهی هوایرا ایمولا را باید خودرویی بسیار کمیاب دانست؛ چراکه فقط 5 دستگاه از این خودرو به فراوری رسیده است.

5. بوگاتی دیوو

قیمت:

5.8 میلیون دلار

دیوو جزو محصولات جدید بوگاتی محسوب می گردد که با شیرون دارای اشتراکات زیادی است، اما شرکت بوگاتی برای توجیه قیمت 5.8 میلیون دلاری آن تغییرات گسترده ای را در نظر گرفته است. وزن این خودرو با رینگ های سبک تر، اینترکولر فیبر کربنی و حذف متریال سرکوب نماینده صدا کاهش پیدا نموده است. هرچند قدرت آن نسبت به بوگاتی شیرون تفاوتی ندارد، اما طراحان آیرودینامیک آن را ارتقا داده اند و در پیست ناردو نسبت به شیرون حدود 8 ثانیه سریع تر شده است. از بوگاتی دیوو فقط 40 دستگاه فراوری شده است.

4. مرسدس-مایباخ اکسلرو

قیمت:

8 میلیون دلار

مرسدس-مایباخ اکسلرو خودرویی تک ساخت محسوب می گردد که فولدا، زیرمجموعه گوودیر به فراوری رسیده است. از این خودرو در سال 2004 پرده بردای شد، خودرویی که از موتور 12 سیلندر توئین توربو بهره می برد و می تواند قدرتی برابر با 690 اسب بخار و گشتاور 1020 نیوتن متری را به فراوری برساند. حداکثر این خودرو 350 کیلومتر بر ساعت است. هر چند قیمتی رسمی آن 8 میلیون دلار عنوان شده است، اما در حال حاضر با قیمت بیش از 10 میلیون دلار به فروش می رسد.

3. بوگاتی Centodieci

قیمت:

9 میلیون دلار

در سال 2019 شاهد معرفی هایپکار فول العاده کمیاب بوگاتی Centodieci بوده ایم، خودرویی که فقط 10 دستگاه از آن ساخته شده است و از دلایل فراوری آن نیز می توان به ادای احترام به EB110 و گرامی داشت صد و دهمین سالگرد تاسیس بوگاتی اشاره نمود. استایل ویژه این خودرو برای همه جذاب نخواهد بود، اما خریداران قطعا به یک خودرو خاص دسترسی خواهند داشت.

2. رولزرویس Sweptail

قیمت:

12.8 میلیون دلار

رولزرویس Sweptail از لحاظ فنی شایسته این است که به آن لقب گران ترین خودرو تاریخ را بدهیم، اما شرکت رولزرویس قیمت رسمی آن را اعلام ننموده است و فقط منابع حوزه خودرو قیمت آن 12.8 میلیون دلار پیش بینی می نمایند. شرکت رولزرویس برای فراوری این خودرو بیش از 4 سال زمان صرف نموده است.

1. بوگاتی La Voiture Noire

قیمت:

12.5 میلیون دلار

قیمت رسمی بوگاتی La Voiture Noire حدود 12.5 میلیون دلار اعلام شده است، اما قیمت فروش آن 18.7 میلیون دلار بوده که به همین دلیل گران ترین خودرو مدرن دنیا لقب می گیرد. این خودرو را باید مدل مدرن از تایپ 57 SC آتلانتیک دانست که از همان موتور 16 سیلندر 8 لیتری کواد توربوی شیرون بهره می برد و قدرتی برابر با 1479 اسب بخار و گشتاور 1600 نیوتن متری فراوری می نماید. برای این خودرو 6 خروجی اگزوز، رینگ های رادیکال و نشان نورانی در عقب در نظر گرفته شده است. بوگاتی La Voiture Noire فقط در تعداد 1 دستگاه به فراوری رسیده است.

منبع: motor1

منبع: برترین ها

به "آشنایی با گران ترین خودرو های مدرن دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با گران ترین خودرو های مدرن دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید