آزمایش دوباره کپسول بوئینگ در گرو 61 اقدام اصلاحی

به گزارش بابا آب داد به نقل از دیلی میل، به گفته ناسا هنوز معین نیست آیا کپسول استارلاینر بویینگ آزمایش بدون سرنشین دیگری انجام خواهد داد یا خیر.

آزمایش دوباره کپسول بوئینگ در گرو 61 اقدام اصلاحی

این در حالی است که در اواخر سال گذشته میلادی آزمایش بی سرنشین این کپسول به دلیل یک باگ نرم افزاری با مشکل روبرو شد و پس از پرتاب وارد مدار اشتباه شد.

ناسا در کنفرانسی اعلام نمود تحقیقات خود درباره ماموریت شکست خورده کپسول استارلاینر را تکمیل نموده است. ناسا پس از انجام تحقیقات به بویینگ اعلام نمود باید 61 اقدام اصلاحی در کپسول انجام دهد تا اجازه پرواز دوباره برای آن را صادر کند.

همچنین ناسا اعلام ننموده آیا کپسول استارلاینر باید آزمایش بی سرنشین دیگری انجام دهد تا بتواند فضانوردان را به فضا ببرد یا خیر.

داگ لوررو یکی از مدیران ناسا طی کنفرانس خبری درباره تحقیقات این سازمان گفت: صادقانه بگویم، در حال حاضر هنوز نمی دانیم چه اتفاق می افتد. یافته های تحقیق و اقدامات اصلاحی به بویینگ اعلام شده است. حالا آنها باید با نقشه ای جدید به ناسا مراجعه نمایند و نشان دهند چگونه به تمام چالش ها پرداخته اند.

این سازمان به طور دقیق مسائل کپسول استارلاینر را مشخص ننموده اما طبق گزارش ها این سازمان معتقد است 3 چالش اصلی فنی و طراحی وجود دارد.

از سوی دیگر گزارش ها حاکی از آن است که بویینگ مبلغی برای یک تست آزمایشی دیگر مشخص نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آزمایش دوباره کپسول بوئینگ در گرو 61 اقدام اصلاحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش دوباره کپسول بوئینگ در گرو 61 اقدام اصلاحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید