آخرین شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان قم

به گزارش بابا آب داد، مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت:92 هزار متقاضی قمی در مرحله ششم نهضت ملی مسکن ثبت نام نموده اند.

آخرین شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان قم

به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی قم، محمد صادقی بیان نمود: یکی از وعده های دولت سیزدهم، ساخت مسکن برای مستاجرین و اقشار محروم از مسکن بوده است که در گام اول شناسایی و ثبت نام این دسته از متقاضیان در دستور کار نهاده شد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم اضافه نمود: در استان قم در فاز ششم بیش از 92 هزار متقاضی مسکن در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام نموده اند که 85 درصد متقاضیان تا به امروز پالایش شده اند و مراحل آنالیز درخواست سایرین در مراحل خاتمهی کار واقع شده است.

او با بیان این که ثبت نام و درخواست این تعداد متقاضی بی سابقه بوده است، شرح داد: از این تعداد تا به امروز بیش از 54 هزار متقاضی واجد شرایط شناخته شده اند و فرایند آنالیز سایر متقاضیان همچنان ادامه دارد.

صادقی با بیان این که تا به امروز برای 40 هزار متقاضی زمین تامین شده است، توضیح داد: برای سایر متقاضیان نیز باید زمین تامین گردد و با بازپس گیری اراضی حبس شده و قرارداد های مهلت سپری شده می توان برای کل درخواست های مسکن قم تامین زمین انجام داد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: یکی از نقاط مثبت و قابل توجه استان، ساخت و ساز واحد های مسکونی طرح نهضت ملی در بافت و محدوده شهری قم و در اراضی 560 هکتاری پردیسان است در حالی که در بسیاری از کلانشهرها، اراضی تامین شده در شهر های نو بوده است.

صادقی در مورد جزئیات ساخت مسکن در اراضی 560 هکتاری شرح داد: در این اراضی 35 هزار واحد مسکونی در قالب 15 محله احداث می گردد و در طراحی آن تمام اصول و جوانب از جمله معماری اسلامی، کاربری های مختلف تجاری، فرهنگی، فضای سبز، خیابان های استاندارد و دسترسی آسان پیش بینی شده است.

او به تجربه مسکن سازی در دولت های قبل اشاره نمود و گفت: در این خصوص آسیب شناسی اجرا شده است و به عنوان تجربه نخست، از ظرفیت سازندگان حرفه ای و مجریان ذی صلاح و دارای سابقه فنی مثبت استفاده خواهد شد.

صادقی با بیان این که عملیات آماده سازی این اراضی همزمان با فرا رسیدن هفته دولت آغاز شده است، اضافه نمود: امیدواریم عملیات ساخت واحد های مسکونی در اراضی 560 هکتاری به زودی آغاز گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم در مورد اقدام های این اداره کل طی یک سال گذشته در حوزه بافت فرسوده شرح داد: یکی از ماموریت ها و وظایف این اداره کل، سیاست گذاری و تسهیل گری در نوسازی و بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری است که با آغاز به کار دولت نو، بعضی از طرح های شهری کلید خورد یا جان تازه ای گرفته اند.

او اضافه نمود: ساخت مدرسه شیخ آباد در محله شیخ آباد و مدرسه ثامن الحجج در بلوار دل آذر در سال های قبل آغاز شده بود که به علت فقدان اعتبارات متوقف شده بود، اما با آغاز به کار دولت نو و تامین اعتبارات لازم تکمیل این دو مدرسه در دستور کار نهاده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم طرح ساماندهی اطراف حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع (ع) و محله چهل اختران را مورد توجه قرار داد و شرح داد: اجرای این پروژه به مدت 11 سال به علت فقدان اعتبارات و مشکل های بین دستگاهی در استان دچار وقفه های دوره ای شده بود که در مردادماه امسال، عملیات اجرایی با تامین اعتبارات لازم آغاز و تا خاتمه سال این طرح تکمیل خواهد شد.

صادقی در خاتمه خاطرنشان ساخت: عملیات اجرایی مجتمع تجاری محله سه پردیسان، اصلاح سیستم روشنایی محوطه مجتمع ادارات و عملیات احداث معابر قسمتی از اراضی 70 هکتاری پردیسان از دیگر اقدام های این اداره کل در حوزه عملیات اجرایی و بازآفرینی شهری بوده است.

بابا آب داد قم قم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آخرین شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان قم" امتیاز دهید

1 کاربر به "آخرین شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان قم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید