گوشت را با ماده غذایی نخورید!

به گزارش بابا آب داد، تهران (پانا) - سولوماتینا یک متخصص روس در مقاله ای می نویسد که خوردن سیب زمینی با گوشت هضم را مشکل می کند. حتی ترکیبات غذایی آشنا می توانند باعث ناراحتی در معده شود.

گوشت را با ماده غذایی نخورید!

به گزارش باشگاه بابا آب داد، النا سولوماتینا، متخصص تغذیه می گوید که رژیم غذایی ناسالم چه عواملی را می تواند در پی داشته باشد.

گوشت با سیب زمینی، گوجه فرنگی با خیار، قهوه با شیر، آنچنان ترکیب خوبی نیستند. کسی فکر نمی کند، که چنین ترکیبات غذایی رایج و آشنا می تواند برای هضم مضر باشد.

با این حال، بسیاری از مردم پس از خوردن ترکیب این غذاها ناراحتی معده را تجربه می کنند و دقیقاً به دلیل ناسازگاری برخی از غذاهای آشنا یا مواد تشکیل دهنده آنها، با اختلالاتی در کار دستگاه گوارش روبرو می شوند.

او گفت: بسیاری از مردم گوشت با سیب زمینی یا ماکارونی را نمی توانند هضم کنند. یک توجیه برای این امر وجود دارد. گوشت، محصولی است که در معده هضم می شود، نیاز به اسید کلریدریک دارد اما غذاهای نشاسته ای در معده هیچ واکنشی بر روی آنها انجام نمی شود، هضم چنین غذاهایی عمدتا در روده رخ می دهد. به همین دلیل، افرادی هستند که پیراشکی گوشت و سیب زمینی برای آنها منع مصرف دارد.

او ادامه داد: برخی از سبزیجات با دیگر مواد غذایی در معده مخلوط نمی شوند؛ برای مثال، از سالاد گوجه فرنگی و خیار بیش از حد استفاده نکنید.

این متخصص تغذیه همچنین نوشیدن زیاد قهوه با شیر را به دلیل ویژگی های ترکیب شیمیایی این محصولات توصیه نمی کند. البته با نوشیدن یک فنجان قهوه و شیر، عارضه ای ایجاد نمی شود اما اگر در مقدار زیاد از ترکیب قهوه و شیر استفاده کنید، پیوند قوی بین پروتئین های شیر به وجود می آید و این امر هضم غذا را پیچیده می کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "گوشت را با ماده غذایی نخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشت را با ماده غذایی نخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید