کاربران لپ تاپ توجه نمایند

به گزارش بابا آب داد، بسیاری از افراد در هنگام کار کردن با لپ تاپ آن را روی پا ها و سینه خود قرار می دهند، در حالی که عوارض جدی را به همراه دارد.

کاربران لپ تاپ توجه نمایند

به گزارش بابا آب داد به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ امروزه لپ تاپ یکی از رایج ترین ابزار های بهره وری است که قابل حمل، راحت و درای قدرت می باشد. علاوه بر این به طور بی سیم به اینترنت وصل می گردد. بسیاری از لپ تاپ ها از بلوتوث استفاده می نمایند. اما با وجود تمام این قابلیت ها، لپ تاپ نباید روی پا قرار بگیرد مگر اینکه بخواهید خود را در معرض امواج الکترومغناطیسی مضر (EMF) قرار دهید.

لپ تاپ در بسیاری از فرکانس ها، EMF پراکنده می نماید، این EMF ها می توانند برای سلامت بدن بسیار مضر باشند. اگر عادت به گذاشتن لپ تاپ بر روی پای خود دارید، باید بدانید که اندام های حیاتی مقدار زیادی از تابش الکترومغناطیسی را از لپ تاپ دریافت می نمایند.

کاربران لپ تاپ توجه نمایند

به چه دلایلی نباید لپ تاپ را روی پا و نزدیک خود قرار دهید؟

1. به اندام های جنسی شما آسیب می رساند:

لپ تاپ می تواند کاملا بی ضرر به نظر برسد، اما سیگنال های اینترنتی بی سیم (ماکروویو) را دریافت می نماید. نزدیکی آن به سیستم تناسلی فرد می تواند خطراتی را بر روی تعداد اسپرم یک کاربر مرد و فراوری تخمک یک کاربر زن ایجاد کند.

محققان در آرژانتین دریافته اند که قرار دادن یک لپ تاپ روی پا ها و نزدیک بیضه ها، به DNA سلول های اسپرم آسیب می زند. علاوه بر این، مطالعه ای که به وسیله انجمن آمریکایی بر روی دارو های فراوری مثل انجام شد، نشان داد که نگه داشتن لپ تاپ روی پا می تواند روی باروری هم تاثیر بگذارد.

2. می تواند منجر به انواع خاصی از سرطان ها گردد:

محققان سوئیسی، دریافته اند که یک لپ تاپ داغ می تواند منجر به آسیب پوست پا گردد. حتی ممکن است منجر به سرطان پوست هم گردد، زیرا التهاب طولانی مدت پوست می تواند به طور بالقوه احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد، که نسبت به شکل متداول سرطان پوست، تهاجمی تر است.

از آنجا که افراد لپ تاپ را نزدیک به اندام های جنسی خود قرار می دهند، ممکن است موجب سرطان بیضه و تخمدان هم گردد.

3. باعث کمردرد و گردن درد می گردد:

مطالعه اخیر نشان داد که خم کردن بدن به سمت لپ تاپی که روی پا قرار داده شده است، می تواند باعث کمر درد و گردن درد گردد. لپ تاپ را روی یک میز مناسب قرار دهید. هنگام استفاده از لپ تاپ یا مانیتور روی میز، از یک میز با پایه های مناسب و بلند بهره ببرید، زیرا برای شرایط بدن شما بهتر است.

4. باعث مسائل خواب می گردد:

ممکن است زمان هایی که در حال استراحت و تایپ کردن در رختخواب هستید، لپ تاپ را روی پا قرار دهید. نور مصنوعی مانیتور وقتی به چشم می خورد از ترشح ملاتونینجلوگیری می نماید، بنابراین اگر بی خواب هستید، شاید زمان آن رسیده که لب تاپ را با کتاب عوض کنید.

5. می تواند منجر به مسائل بارداری گردد:

استفاده از لپ تاپ بطور مداوم می تواند بر باروری و توانایی زنان بر فراوری مثل تاثیر بگذارد، زیرا می تواند تخمک گذاری را به تاخیر انداخته و بارداری را با مشکل روبرو کند.

اما اگر باردار شدید و همچنان به استفاده از لپ تاپ روی پا یا شکم ادامه دهید، تابش الکترومغناطیسی می تواند باعث مسائل سلامتی در جنین گردد، ممکن است نوزاد با علائم مسائل مادرزادی و رشدی متولد گردد.

6. می تواند پوست را بسوزاند:

یک گزارش پزشکی نشان داده است که قرار دادن وسایلی مثل لپ تاپ در کنار پوست برای مدت زمان طولانی، می تواند منجر به آسیب غیر معمول پوست و یا خارش ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرما گردد.

این شرایط که به آن سندروم تست هم گفته می گردد، متناسب به این که چقدر لپ تاپ روی زانو فرد قرار می گیرد و چقدر داغ می گردد، توسعه می یابد. در حالی که این سندرم به طور کلی بی ضرر است و خود به خود برطرف می گردد، اما در صورت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آن، می تواند باعث تغییر رنگ دائمی پوست گردد.

7. می تواند به DNA آسیب برساند:

آسیب به ژنوم یک سلول چیزی است که باعث بیشتر انواع سرطان ها می گردد. از آنجا که تشعشعات لپ تاپ سرطان زا است، آنالیز اینکه آیا این تابش بر DNA تاثیر می گذارد یا نه، اهمیت دارد.

مطالعات نشان می دهند که EMF ها، واقعا می توانند به هسته سلول نفوذ نموده و با DNA تداخل داشته باشند. به محض ورود، آن ها می توانند انواع اکسیژن واکنش پذیر فراوری نمایند که لزوما بد نیست، اما وقتی اکسیژن واکنش پذیر، بیش از مقدار فراوری گردد، می تواند به غشای سلول آسیب برساند و مکانیسم های ضد اکسیداتیو در بدن را مختل کند. این کار امکان نفوذ به هسته را فراهم می آورد و به طور موثر رشته های DNA را می شکند، به همین علت بعضی از سرطان ها شروع می شوند.

با توجه به اینکه DNA دارای ویژگی های رسانش الکتریکی است، واکنش پذیری بیشتر بین DNA و EMFs وجود دارد، بنابراین کاهش قرار گرفتن در معرض آن، حیاتی است.

این دلایل کاملا قانع نماینده است که لپ تاپ را روی پا قرار ندهید، به خصوص زمانی که به وای فای متصل هستید. سعی کنید آن را روی میز قرار داده و فاصله ایمن بین خود و دستگاه را تا حد ممکن حفظ کنید. از یک محافظ و سپر بهره ببرید. سپر یک وسیله مناسب برای جلوگیری از تابش اشعه لپ تاپ است که به شما اجازه می دهد از لپ تاپ تان به راحتی بهره ببرید، مقدار اشعه را کاهش دهید و گرمایی که فراوری می نماید را به حداقل برسانید.

چگونه اثرات جانبی اشعه لپ تاپ را کاهش دهید؟

برترین کار انجام اقدامات احتیاطی به هنگام استفاده از لپ تاپ است. چند نکته وجود دارد که باید آن را در فکر داشته باشید:

فاصله، مهم ترین عامل در کاهش اثرات گرما و فرکانس RF است.

در صورت امکان از یک صفحه کلید و یک ماوس جانبی بهره ببرید، تا مجبور نباشید که دستان خود را مستقیما روی لپ تاپ قرار دهید.

از کابل شبکه برای دستیابی به اینترنت بهره ببرید.

زمانی که از وای فای استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید.

منبع: جام جم آنلاین

به "کاربران لپ تاپ توجه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران لپ تاپ توجه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید