ویلایی با معماری عجیب در روستای کلمه سوژه داغ فضای مجازی شده است

به گزارش بابا آب داد، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، ویلایی با معماری عجیب در روستای کلمه سوژه داغ فضای مجازی شده است.

ویلایی با معماری عجیب در روستای کلمه سوژه داغ فضای مجازی شده است

مهمترین نکاتی که منتشر شده در فضای مجازی و برای مخاطبان تعجب آور بوده، این است که هدف سازنده این ویلا یافتن گنج بوده و به همین دلیل سعی کرده آن را به این سبک و سیاق بسازد و بنا به گویش های محلی شبیه جن کولی آن را احداث کند و روایت دیگر این که ویلادار هدفش آن بوده تا بتواند توجه ماجراجویان زیادی را به این خانه ارواح جلب کند.

البته شکل ظاهری ساخت این ویلا به گونه ای است که هیچ قسمت از جمله پنجره ها آن هم قرنیه نبوده و دیواره های بنا هم صاف نیست و وجود حفره ای بزرگ در طبق همکف و قفس آهنی چند متری در طبقه نخست این خانه را مرموزتر کرده است.

اما واقعیت ماجرا طبق گفته یکی از اهالی و عضو سابق شورای این روستا چیز دیگری است و می گوید: سازنده این ویلا به خاطر عشق و علاقه ای که به ساخت این بنا به این سبک بوده، اقدام به ساخت آن کرده است.

طبق مستندات موجود، این ویلا در سال 1386 از سوی فرد غیر بومی که اهل یکی از شهرستانهای خراسان رضوی بوده در خارج از بافت و بدون مجوز قانونی در زمینی به گستره 500 متر و بنای 385 متر در سه طبقه با مصالح راویز، میله گرد و سیمان ساخته است.

این ویلا سه طبقه دارد که طبقه نخست آن 70 متر و طبقه های دوم و سوم هم هر کدام بیش از 100 متر بنا دارد. منتهی طبق گفته یکی از اهالی این روستا، تمامی طبقه های شبیه هم بوده و صاحب آن اتاقهای خواب، آشپزخانه، مطبخ و سرویس بهداشتی جانمایی نکرده است و همچون سالن بزرگ در نظر گرفته است.

طبق گفته بعضی از اهالی این روستا، صاحب این ویلا به دلیل رغبت و علاقه زیاد به این نوع معماری اقدام به ساخت چنین بنایی کرده است و از سال 1386 تا به امروز هم دیگر سراغی از ویلای خود نگرفته است.

براساس شنیده ها و گفته های اهالی، صاحب نخست ویلا به آمریکا رفته و گویا آنکه این ویلای متروکه فرد دیگری آن را خریداری کرده و قرار است بزودی خریدار تازه نسبت به احیای آن اقدام کند.

شهباز منصوری، یکی از اهالی و عضو سابق شورای این روستا گفت: تصاویر این ویلا در فضاهای مجازی این روزها زیاد دیده می گردد و بسیاری از کاربران فضای مجازی با تعابیر مختلف از آن به نام خانه شیطانی، ارواح و وهم برانگیز نام برده اند.

وی اضافه نمود: البته ماجرا این گونه نیست شاید از لحاظ شیوه ساخت این ویلا با دیگر ویلاها متفاوت باشد منتهی سازنده آن از آنجایی که خودش بنا به ادعایش رشته تحصیلی اش معماری بوده براساس عشق و علاقه اقدام به ساخت چنین بنایی کرده است.

وی بیان داشت: سازنده ویلا فردی غیر بومی و اهل یکی از شهرهای خراسان رضوی است و اکنون طبق شنیده در آمریکا بسر می برد و این بنا را سال 1386 در خارج از بافت روستا و بدون مجوز ساخته شد. البته جرائم بابت تخلف ساخت آن را پرداخت کرده و از این بابت مسئله ای ندارد.

منصوری توضیح داد: این بنا با مصالحی از نوع راویز و میله گرد در سه طبقه احداث شده و هر طبقه آن از 70 متر تا بیش از 100متر مساحت دارد، فضای هر طبقه آن به گونه ای است که اتاق خواب، سرویس بهداشتی، مطبخ و سالن های پذیریی برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی ادعای یافتن گنج از سوی صاحب ویلا را رد کرد و گفت: در هیچ شرایطی چنین ادعای واقعیت نداشته است و عده ای با انتشار این مطالب در پی ایجاد تشویش و شبهه در افکار عمومی هستند.

منصوری اضافه نمود: هم اینک فرد دیگری به تازگی این ویلا را خریده و درصدد است بزودی نسبت به احیای این ویلا اقدام کند.

منبع: همگردی

به "ویلایی با معماری عجیب در روستای کلمه سوژه داغ فضای مجازی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلایی با معماری عجیب در روستای کلمه سوژه داغ فضای مجازی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید