نمایش دوباره تاریخچه پاریس

به گزارش بابا آب داد، موزه کارناواله در پاریس که برای یک پروژه چهارساله بازسازی تعطیل شده بود در شرایطی که هنوز بسیاری از سفرهای بین المللی به دلیل شیوع ویروس کرونا از سر گرفته نشده اند از بیست ونهم می به روی مردم بازگشایی خواهد شد تا گنجینه ای از تاریخچه پاریس، از آثار مربوط به دوران انقلاب فرانسه گرفته تا کفشی متعلق به ملکه ماری آنتوانت به نمایش گذاشته گردد.

نمایش دوباره تاریخچه پاریس

مدیر این موزه در گفت وگویی با رویترز بیان نموده بود باتوجه به این که گردشگران خارجی نیمی از جمعیت بازدیدنمایندگان این موزه را دربرمی گیرند انتظار می رود زمانی شرایط این موزه به شرایط پیش از شیوع کرونا بازگردد که محدودیت های ناشی از این همه گیری کاهش پیدا کند.

پروژه بازسازی 58 میلیون یورویی این موزه گسترش فضای نمایشگاه ها را شامل شده است. این موزه که ساختمان آن به قرن شانزدهم میلادی تعلق دارد در سال 1880 به موزه تبدیل شده است.

از این پس حدود 625هزار اثر که بسیاری از آن ها برای نخستین بار از انبار خارج شده اند در این موزه به نمایش گذاشته خواهند شد. تابلوهای نقاشی، سرویس چایخوری که توسط ناپلئون مورد استفاده قرار می گرفته، تعدادی از نخستین عکس های ثبت شده از برج ایفل و سکه های طلای متعلق به قرن دوم پیش از میلاد از جمله این آثار خواهند بود.

بازدیدنمایندگان همچنین می توانند فضای بازسازی شده ای از اتاق مارسل پروست نویسنده مشهور را که لوازم واقعی اتاق او به همراه کتش در آن به نمایش گذاشته شده اند مشاهده نمایند.

فرانس 24 نوشت، بسیاری از موزه ها در فرانسه از نوزدهم می پس از مدت های تعطیلی ناشی از شیوع کرونا شروع به کار کردند.

منبع: گردشبان

به "نمایش دوباره تاریخچه پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش دوباره تاریخچه پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید