مسکو: گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی در مورد سوریه، دیکته غربی هاست

به گزارش بابا آب داد، روسیه طی بیانیه ای گفت که گزارش سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی علیه سوریه بیش از آنکه نتیجه تحقیقات باشد، زاییده فشارها و دیکته های غربی هاست.

مسکو: گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی در مورد سوریه، دیکته غربی هاست

به گزارش گروه بین الملل بابا آب داد، وزارت امور خارجه روسیه گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی که در آن سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم کرده، غیردقیق و نتیجه فشارهای کشورهای غربی دانست.

وزارت خارجه روسیه پنجشنبه شب در بیانیه ای به گزارش اخیر این سازمان علیه دولت سوریه واکنش نشان داد و گفت: گزارش سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی در باره سوریه دارای اشتباهاتی است و به دستور و فشار دولت های غربی تهیه و تنظیم شده است.

واحد تحقیقات ویژه سازمان منع اشاعه سلاح های شیمیایی امروز چهارشنبه در نخستین گزارش خود مدعی شد که جنگنده های سوخو 22 و بالگردهای ارتش سوریه، مارس 2017 مناطقی در غرب سوریه را با بمب های حاوی ماده سمی کلرین بمباران کردند.

به دنبال این گزارش، وزارت امور خارجه سوریه آن را شدیداً محکوم و آن را رد کرد. دمشق اتهام های وارده در گزارش امروز تیم موسوم به تیم حقیقت یاب سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی را مردود دانسته است.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: سوریه تأکید می کند که نتیجه گیری های این گزارش رسوایی دیگری برای این سازمان و تیم های تحقیقاتی آن است که به رسوایی گزارش حادثه دوما 2018 اضافه شده است و این که همه این ادعاهای ساختگی و اتهامات دروغین مانع از ادامه جنگ علیه تروریسم و گروه های تروریستی و حامیان آن ها در چارچوب دفاع مآغاز از حاکمیت و تمامیت ارضی و ملی خود نمی شود.

آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011 با هدف مقابله با پیشروی های ارتش سوریه و توقف عملیات ضد تروریستی این کشور در چند مقطع زمانی، دمشق را به استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم کرده و بارها مراکز تحقیقاتی، نظامی و پایگاه های سوریه را به این بهانه هدف حملات موشکی مشترک خود قرار داده اند.

سوریه حتی در سال 2013 به دنبال اتهامات غرب مبنی بر استفاده از سلاح شیمیایی با نظارت سازمان ملل و آمریکا و روسیه تمامی زرادخانه و تسلیحات شیمیایی خود را با هدف شفاف سازی و دریافت بهانه از دست غربی ها منهدم کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسکو: گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی در مورد سوریه، دیکته غربی هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی در مورد سوریه، دیکته غربی هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید