مرگ 180 هزار پرسنل کادر درمان در دنیا در دوره کرونا

به گزارش بابا آب داد، سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد که در دوره همه گیری کرونا، 180 هزار نفر از پرسنل کادر درمان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

مرگ 180 هزار پرسنل کادر درمان در دنیا در دوره کرونا

به گزارش گروه بین الملل بابا آب داد، سازمان دنیای بهداشت در تازه ترین برآورد خود اعلام نمود که در دوران همه گیری کرونا، بین 80 هزار تا 180 هزار نفر از کادر درمان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

سازمان دنیای بهداشت بعلاوه هشدار داد با ادامه شیوع ویروس کرونا در دنیا، اضطراب، خستگی و فرسودگی کادر درمان بیش از پیش خواهد شد.

سازمان دنیای بهداشت در بیانیه خود درباره مرگ کادر درمان به علت ابتلا به کرونا نوشت: این مرگ ها ضایعه ای غم انگیز به شمار می آیند.

در حال حاضر حدود 135 میلیون نفر در دنیا در بخش بهداشت و درمان فعالیت می نمایند که کشته شدن این تعداد از آنها به علت ابتلا به کرونا می تواند شکاف غیرقابل تعویضی ایجاد کند.

شیوع ویروس کرونا در سرتاسر دنیا همچنان با سرعت ادامه دارد و آمریکا درصدر کشورهایی واقع شده است که هم از لحاظ تعداد مبتلا و هم از لحاظ تعداد قربانیان، بیشترین آمار را دارد.

فرایند صعودی قربانیان کرونا در آمریکا در شرایطی است که تا به امروز حدود 400 میلیون دُز واکسن کرونا در سراسر این کشور تزریق شده است.

چندی پیش گزارشی درباره شرایط بسیار بد شیوع کرونا در آمریکا منتشر شد که نشان می داد با وجود امکانات متنوع پزشکی، شیوع کرونا تا به امروز جان صدها هزار نفر را گرفته و با حدنصاب شیوع آنفلوانزای اسپانیایی در سال های دور برابری می نماید.

آنفلوانزای اسپانیایی بیماری مرگبار غیرمنتظره ای بود که خلال بهار 1918 تا تابستان 1919، 500 میلیون نفر یک سوم مردم دنیا در سراسر دنیا را مبتلا کرد و به گفته پژوهشگران، بین 17 تا 50 میلیون انسان جان خود را از دست دادند که بیشتر از شمار قربانیان مستقیم جنگ دنیای اول است. شمار مرگ و میر در آنفلوانزای اسپانیایی به شکل غیرمنتظره ای در جوانان بیشتر بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مرگ 180 هزار پرسنل کادر درمان در دنیا در دوره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 180 هزار پرسنل کادر درمان در دنیا در دوره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید