محمد بنا: چون ایتالیا در کشتی فرنگی جایگاهی ندارد به جام پلیکونه نرفتیم

به گزارش بابا آب داد، در خرداد جام پیتلانسکی جزو برنامه است که نفراتی که ضروری است به این رقابت ها اعزام می شوند. در بیشتر اوزان دو به دو و برخی وزن ها سه نفر اعزام می شوند و هر کسی بهتر باشد نفر ملی پوش ما خواهد بود.

محمد بنا: چون ایتالیا در کشتی فرنگی جایگاهی ندارد به جام پلیکونه نرفتیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی دلیل اعزام نشدن فرنگی کاران ایران به تورنمنت ایتالیا را سطح فنی پایین این کشور اظهار داشت.

به گزارش ایسنا، محمد بنا در خصوص برنامه های پیش روی تیم ملی فرنگی، گفت: شکر خدا شرایط بچه ها روز به روز بهتر می گردد و با مساعدتی که فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر و حمید سوریان دارند اردوها به بهترین شکل در حال برگزاری است. هم بچه های آزاد و هم فرنگی در آرامش کامل و با رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه تمرینات را ادامه می دهند و تا الان هم هیچ مسئله ای برای بچه ها پیش نیامده است.

وی درباره دیدگاه کادرفنی کشتی فرنگی درباره رقابت های انتخابی این رشته تاکید نمود: از اول هم بحث بر این بود که از چند ماه پیش چرخه ای برای انتخاب نفرات تیم ملی در نظر گرفته گردد. البته آن چرخه به خاطر کرونا به طور کامل اجرایی نمی گردد ولی ملاک و معیارمان را بر روی آخرین مسابقه برگزار شده که جام تختی سال گذشته در شیراز و در کنارش لیگ برتر بود، قرار دادیم که نفراتی هم از لیگ انتخاب شده و به اردو آمدند. تقریبا بیشتر نفراتی که لازم بوده و بهترین هستند در اردوی تیم ملی حضور دارند و اگر آن چرخه آغازش از جام تختی باشد، بچه ها تمرینات را ادامه می دهند. چند روز دیگر هم اعزام به تورنمنت اوکراین را در پیش داریم.

وی ادامه داد: بعد از آن نیز رقابت های کسب سهمیه و قهرمانی آسیا در قزاقستان را داریم. در خرداد جام پیتلانسکی جزو برنامه است که نفراتی که ضروری است به این رقابت ها اعزام می شوند. در بیشتر اوزان دو به دو و برخی وزن ها سه نفر اعزام می شوند و هر کسی بهتر باشد نفر ملی پوش ما خواهد بود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که چرا این تیم از حضور در تورنمنت ایتالیا صرف نظر کرد، گفت: ما در مجموع بیشتر از کشتی آزاد که به هر دو جام اوکراین و ایتالیا می رود، کشتی گیر به اوکراین می بریم. ما به خاطر اینکه کشور اوکراین صاحب کشتی فرنگی است و اگر به خاطر مسائل کرونا کشتی گیر خارجی رغبت نکرد و زیاد از آن استقبال نکرد، می توانیم امیدوار باشیم که در مصاف با کشتی گیران اوکراینی محک خوبی بخوریم اما ایتالیا چون صاحب کشتی فرنگی نیست، اگر تیمی به خاطر کرونا نیاید طبیعتا مسابقه سطح پایین می گردد و آورده ای برای ما ندارد. سال گذشته قرار بود تورنمنت ایتالیا جزو رنکینگ حساب گردد اما الان از رنکینگ المپیک خارج شده و تنها مسابقه رنکینک لهستان است که بچه ها را اعزام می کنیم.

منبع: عصر ایران

به "محمد بنا: چون ایتالیا در کشتی فرنگی جایگاهی ندارد به جام پلیکونه نرفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بنا: چون ایتالیا در کشتی فرنگی جایگاهی ندارد به جام پلیکونه نرفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید