مایکروسافت به شبیه سازی کدهای 64 بیتی روی لپ تاپ های ARM نزدیک می گردد

به گزارش بابا آب داد، ویندوز 10 مورد استفاده در لپ تاپ های مجهز به پردازنده های ARM تغییراتی را تجربه خواهد نمود. بر اساس اطلاعات جدید، مایکروسافت در آینده نزدیک امکان اجرای کدهای 64 بیتی را روی این محصولات فراهم می نماید.

مایکروسافت به شبیه سازی کدهای 64 بیتی روی لپ تاپ های ARM نزدیک می گردد

در حال حاضر لپ تاپ های مجهز به پردازنده های ARM از شبیه ساز WoW برای اجرای کد Win32 روی کامپیوترهای x64 و اجرای کد Win32 روی معماری ARM64 استفاده می نمایند. در حالت کلی لپ تاپ های ویندوز 10 مجهز به پردازنده های ARM از برنامه های 64 بیتی ویندوز پشتیبانی نمی نمایند.

بنابر اطلاعات جدیدی که توسط حساب توییتری Longhorn و بر پایه کامیت گیت هاب مایکروسافت منتشر شده، در آینده امکان شبیه سازی کد x64 روی لپ تاپ های ARM64 فراهم می گردد. این معماری جدید با نام ARM64EC شناخته می گردد که برای اجرای x86-64 روی دستگاه های ARM64 کاربرد دارد.

این کامیت در مارس 2020 توسط یکی از مهندسان مایکروسافت، کنی کر ایجاد شده. نزدیک به یک سال پیش هنوز فعال سازی شبیه ساز اپلیکیشن های x64 روی لپ تاپ های مجهز به ویندوز 10 و پردازنده های ARM کاملا معین نبود و مایکروسافت توسعه دهندگان را تشویق به کامپایل دوباره برنامه های خود به ARM64 می کرد.

با امکان اجرای برنامه های x64 روی لپ تاپ های مجهز به پردازنده های ARM، این محصولات می توانند در بازار با محصولات مجهز به پردازنده های اینتل رقابت نزدیک تری داشته باشند. شاید این اقدام مایکروسافت باعث گردد شاهد فراوری پردازنده های ARM قدرتمندتری باشیم و همچنین سهم اینتل در این بخش از بازار کاهش پیدا کند.

علاوه بر مایکروسافت که بدنبال افزایش کارایی پردازنده های ARM در لپ تاپ های مجهز به سیستم عامل خود است، اپل نیز میخواهد میزان استفاده از پردازنده های اینتل را کاهش دهد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این شرکت اوایل سال آینده میلادی مک بوک را با پردازنده های اختصاصی وارد بازار می نماید.

چیپست های سری A اپل در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته اند و می توانند برای استفاده در لپ تاپ ها بهینه سازی شوند. با توجه به این موضوع، شاید به مرور شاهد سرانجام حکمرانی اینتل در بازار پردازنده های لپ تاپ باشیم.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "مایکروسافت به شبیه سازی کدهای 64 بیتی روی لپ تاپ های ARM نزدیک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت به شبیه سازی کدهای 64 بیتی روی لپ تاپ های ARM نزدیک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید