فیلبند؛ بام مازندران یا بهشت ایران، تصاویر

به گزارش بابا آب داد، می توانید نامش را بگذارید بام مازندران یا بهشت ایران. فیل بند را تا از نزدیک نبینید عظمت و زیبایی و سادگی روستا آنقدر شما را می گیرد که حاضرید زیباترین تعابیر ادبی را برای توصیف آن خلق کنید.

فیلبند؛ بام مازندران یا بهشت ایران، تصاویر

فیلبند روستایی از توابع بخش بندپی غربی شهرستان بابل است که در شرق رودخانه هراز قرار گرفته است. جایی با ارتفاع 3216متر از سطح دریا که این روستا را تبدیل به یک منطقه سرد و کوهستانی نموده است. آنقدر که اهالی روستا در زمستان ها فیلبند را ترک می نمایند و به منطقه ها پایین دست می فرایند که خبری از برف سنگین و زمین گیر نماینده نیست.

روستای فیلبند زمستان هایی سخت و سفید دارد و در عوض، بهار و تابستان و حتی همین روزهای اول پاییز، هوایی بسیار مطلوب، خنک و دلچسب دارد که باعث می گردد کوهنوردان زیادی از گوشه و کنار ایران برای یک سفر ماجراجویانه راهی فیل بند شوند. با همه این ها، زمستان فیلبند زود شروع می گردد و دیر به انتها می رسد. در واقع بیش از نیمی از سال، فیلبند زیر برف مدفون است.

این روستا بر فراز ابرها واقع شده است و اگر عاشق ارتفاعات مه گرفته باشید، فیل بند برترین جایی است که می توانید به آن سفر کنید. اما اگر قسمت تان روزی صاف و آفتابی در فیل بند باشد، باز هم شانس این را دارید که یکی از بی نظیرترین منظره ها طبیعی را ببینید.

یعنی تمام مازندران سبز و زیبا را زیر پای خود داشته باشید و چشم اندازی از کوه ها، دشت ها، جاده ها، دریا و هر چیزی که تنها در کارت پستال ها دیده اید در مقابل شما خودنمایی خواهد نمود. بنابراین در سفر به فیل بند، همراه داشتن دوربین عکاسی یکی از ضروریات است!

این روستا بر فراز ابرها واقع شده است و اگر عاشق ارتفاعات مه گرفته باشید، فیل بند برترین جایی است که می توانید به آن سفر کنید

یکی دیگر از ویژگی های این روستا طبیعت هزار چهره آن است. به طوری که گفته می گردد در سفری یک روزه به فیلبند ممکن است انواع و اقسام آب و هواها را تجربه کنید. این شرایط به خصوص در فصل بهار و پاییز بیشتر پیش می آید و ابر و مه و باران و برف و تگرگ و رگبار و رنگین کمان و هوای صاف پشت سر هم در روستا خودنمایی می نمایند.

فیلبند به جز این ها چشمه های آب معدنی و گیاهان کوهی فراوانی دارد که می توانید با هدایت گرفتن از محلی ها به سراغشان بروید و یادگاری خود را از طبیعت بگیرید. از همه این ها که بگذرید، مردمان فیل بند هم مردمان خاصی هستند. اهالی این منطقه بسیار مهربان، مهمان نواز و صبورند و به علت شرایط جوی و آب غنی از فلوئور، جثه های درشت و اندامی توانمند و ورزیده دارند که آنها را برای زندگی و کار در شرایط سخت و طاقت فرسا آماده می نماید.

برای رسیدن به فیلبند، می توانید راستا 25 کیلومتری آمل ـ هراز را طی کنید که در راستاش از روستای سنگچال به فیلبند می گذرد.

منبع: گردشبان

به "فیلبند؛ بام مازندران یا بهشت ایران، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلبند؛ بام مازندران یا بهشت ایران، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید