شش شرکت دارویی مشتری سامانه رهایش نانومقیاس شدند

به گزارش بابا آب داد، یک استارت آپ فعال در حوزه رهایش دارو با شش شرکت داروسازی به توافق رسیده تا از سامانه مبتنی بر نانوذرات برای بهبود اثربخشی دارو ها که توسط این استارت آپ ابداع شده، استفاده گردد.

شش شرکت دارویی مشتری سامانه رهایش نانومقیاس شدند

به گزارش گروه فناوری بابا آب داد، اپتیموس لایف ساینسز استارت آپی است که توسط دو محقق دانشگاه پرینستون راه اندازی شده است. این استارت آپ با شش شرکت داروسازی برای توسعه روش درمانی با استفاده از فناوری تحویل دارو با یاری فناوری نانو به توافق رسیده است. این فناوری پتانسیل بالایی برای بهبود اثربخشی روش های درمانی بیماری های مختلف از سرطان تا دیابت را دارد.

این استارت آپ در سال 2016 توسط شهرام حجازی از مرکز نوآوری کلر و رابرد پرودهاوم تاسیس شده است. آن ها روی این فناوری بیش از 15 سال سابقه فعالیت دارند تا بتوانند دارو ها را در ذرات نانومقیاس کپسوله نمایند و با این کار اثربخشی دارو ها افزایش می یابد.

این فناوری در واقع یک سامانه حمل دارو بوده که می تواند محل دقیق رهایش را تشخیص دهد و از آن برای درمان سرطان و دیابت استفاده کرد. این سرمایه گذاری جدید، تاثیر این فناوری را افزایش می دهد. این فناوری پیش از این توسط بنیاد بیل و ملیندا گیتس مورد استفاده نهاده شده است. این بنیاد در سال 2016 مبلغ 1.2 میلیون دلار برای استفاده از این فناوری در افزایش اثربخشی دارو ها هزینه نموده بود.

رهیافت مناسب برای حل مشکل سلامتی در دنیا باید از دو عامل قیمت پایین و اثربخشی بالا برخوردار باشد که این سامانه نانویی هر دو ویژگی را دارا است.

این فناوری برای سه داروی مختلف توسط بنیاد گیتس مورد استفاده نهاده شد. اولین مورد برای درمان اسهال در نوزادان ناشی از نوشیدن آب آلوده، دوم داروی سل و سومین کاربرد مربوط به درمان مالاریا بود.

توافق نامه های جدید این استارت آپ برای بهبود رهایش دارو در شش داروی مختلف تنظیم شده است. شرکت اپتیموس با کپسوله کردن دارو در نانوذراتی که با دقت طراحی شده می تواند بر محدودیت های موجود در فراوری دارو غلبه کند. این دارو ها دارای پوسته ای از جنس پلیمر بوده که دارو درون آن کپسوله شده است و رهایش به صورت آرام و برنامه ریزی شده رهاسازی می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شش شرکت دارویی مشتری سامانه رهایش نانومقیاس شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش شرکت دارویی مشتری سامانه رهایش نانومقیاس شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید