شرایط واردات کامیون های سه سال کار نموده اعلام شد

به گزارش بابا آب داد، معاون فنی گمرک ایران شرایط واردات کامیون های سه سال کار نموده را بیان کرد.

شرایط واردات کامیون های سه سال کار نموده اعلام شد

بابا آب داد - شرایط واردات کامیون های حداکثر سه سال کارکرده براساس مصوبه هیات وزیران به گمرک برای اجرا ابلاغ شده است.

مهرداد ارونقی- معاون فنی گمرک ایران - در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این که براساس مصوبه هیات وزیران در مهرماه 1397 به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی امکان واردات کامیون وجود دارد، اظهار کرد: برهمین اساس اخیرا شرایط واردات کامیون های حداکثر سه سال کارکرده معین و از سوی دفتر مقررات صادرات وزارت صمت به گمرک ابلاغ شد که طبق آن واردات کامیون های حداکثر سه سال کارکرده صرفا به وسیله کارت بازرگانی معتبر امکان پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: مسئول تایید شناسه کالای این کامیون ها برای کلیه وارد کنندگان با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بوده و به وسیله رابط کاربری سامانه یکپارچه مجوزها یا ارسال سیستمی انجام خواهد شد.

معاون فنی گمرک با اشاره به نحوه معین نرخ تعرفه واردات کامیون اظهار کرد: نرخ تعرفه تعهد ارائه خدمات پس از فروش توسط ارائه دهندگان تامین قطعات یدکی برای کامیون های وارداتی به میزان سه درصد ارزش سیف کامیون در سامانه TSC گمرک ایران از همان مارک و مدل معین می گردد.

وی یادآور شد: باید توجه داشت که نرخ تسعیر ارز جهت محاسبه ریالی تعرفه تعهد ارائه خدمات پس از فروش معادل نوع آن در ثبت سفارش خواهد بود.

کامیون های دست دوم وارداتی

شرایط خدمات پس از فروش

معاون فنی گمرک همچنین در رابطه با دیگر شرایط خدمات پس از فروش اظهار کرد: در صورتی که وارد کننده همان ارائه دهندگان رسمی خدمات پس از فروش باشد، هیچ گونه وجهی دال بر تعهد ارائه خدمات پس از فروش از خریداران کامیون اخذ نمی گردد. این در حالی است که ارائه دهندگان خدمات پس از فروش مجاز به دریافت مبالغ جداگانه ای تحت عنوان تعهد ارائه خدمات پس از فروش به صورت جداگانه از متقاضیان نخواهد بود.

ارونقی یادآور شد: قرارداد رسمی ارائه خدمات پس از فروش نیز باید توسط وارد کننده در سامانه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بارگذاری و توسط ارائه دهندگان رسمی خدمات پس از فروش تایید گردد.

به گزارش ایسنا، به گفته وی، ارائه دهندگان قرارداد رسمی خدمات پس از فروش باید در نهایت تا 20 مهرماه امسال نسبت به ارسال لیست قیمت کامیون های نو به همراه مارک و مدل مجاز وارداتی به دفتر مقرارت صادرات و واردات اقدام کند.

منبع: بیت ران

به "شرایط واردات کامیون های سه سال کار نموده اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط واردات کامیون های سه سال کار نموده اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید