شاهکار جدید فدراسیون پرحاشیه، دعوت از شطرنجباز ترک وطن نموده!

به گزارش بابا آب داد، شطرنج ایران طی هفته های گذشته آبستن حوادثی بود که حاشیه های زیادی را پیرامون این رشته ایجاد کرد. بعضاً این حاشیه ها به خاطر اقدام صورت گرفته توسط بعضی بازیکنان یا تصمیم گیری های آنها ایجاد شد مانند اقدامی که علیرضا فیروزجا برای رفتن از ایران و بازی با پرچم کشوری دیگر گرفت یا تصمیمی که سارا خادم الشریعه برای استعفا از تیم ملی اتخاذ کرد.

شاهکار جدید فدراسیون پرحاشیه، دعوت از شطرنجباز ترک وطن نموده!

جالب اینکه حالا هر دو این بازیکنان جزو گزینه های مورد نظر فدراسیون شطرنج برای جام ستارگان هستند و برگزاری چهارمین دوره آن در تهران!

قرار است این دوره از رقابت های جام ستارگان شطرنج 10 تا 17 اسفندماه در تهران برگزار گردد. 14 بازیکن ترکیب شرکت نمایندگان در این مسابقات را تشکیل می دهند که 7 نفرشان ایرانی هستند.

ارسال دعوتنامه به فرانسه برای علیرضا فیروزجا

طبق تصمیم کمیته فنی فدراسیون شطرنج، پرهام مقصودلو، محمد امین طباطبایی، احسان قائم مقامی، آرین غلامی و پویا ایدنی به خاطر ریتینگ بالا و موقعیتی که در رنکینگ فیده دارند، برای شرکت در این رقابت ها دعوت شده اند. علیرضا فیروزجا و سارا خادم الشریعه هم دوگزینه مورد نظر دیگر هستند که رایزنی هایی برای بهره گیری از حضورشان در جام ستارگان صورت گرفته است.

دعوتنامه حضور در جام ستارگان شطرنج به عنوان یکی از بازیکنان ایرانی شرکت نماینده برای علیرضا فیروزجا تنها سوپر استاد بزرگ شطرنج کشورمان ارسال شده است درحالیکه چند هفته ای است او رقابت های خود را زیر پرچمی غیر از ایران برگزار می نماید.

فیروزجا که از مدت ها پیش موضوع تغییر تابعیتش مطرح بود یک ماه پیش با پرچم فیده در مسابقات قهرمانی دنیا (روسیه) شرکت کرد و نایب قهرمانی بخش سریع این رقابت ها را از آن خود کرد. بعد از آن بود که فیروزجا اعلام نمود احتمالاً با پرچم فرانسه - محل اقامتش - به فعالیت هایش ادامه می دهد. البته وی طی روزهای گذشته هم با سفر به هلند و با پرچم فیده در سوپر تورنمنت تاتا استیل حاضر شد و عنوان نهم این رویداد را به دست آورد.

رایزنی برای جلب رضایت شطرنجباز مستعفی

اگرچه تمام بازیکنان ایرانی دعوت شده به جام ستارگان شطرنج در بخش مردان هستند با این حال فدراسیون می خواهد سارا خادم الشریعه هم در این رقابت ها شرکت داشته باشد. از طرف این فدراسیون رایزنی هایی با پدر خادم الشریعه صورت گرفته تا اینگونه موافقت او برای شرکت در رقابت ها جلب گردد.

استاد بین المللی عنوانی است که در میان شطرنجبازان زن ایران برای نخستین بار سارا خادم الشریعه به آن دست یافت درحالیکه وی پیش از آن و در سن 18 سالگی به عنوان استاد بزرگی دست یافته بود. خادم الشریعه اواخر دی ماه استعفای خود را بدون هیچ توضیحی از تیم ملی اعلام نمود؛ موضوعی که فدراسیون واکنشی به آن نداشت ضمن اینکه خودش هم جز اعلام اینستاگرامی، موضع دیگری نسبت به آن نداشته است.

بازگشت های نامشخص

طبق پیگیری های بابا آب داد تا به امروز نه علیرضا فیروزجا به دعوتنامه دریافتی از فدراسیون ایران پاسخی داده است و نه پدرِ سارا خادم الشریعه جواب مشخصی به درخواست این فدراسیون داشته است.

مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج که موضوع دعوت از فیرزوجا و خادم الشریعه را در مصاحبه با بابا آب داد بیان کرد، امیدوار است از رایزنی هایی که داشته نتیجه بگیرد. وی گفت: مسابقه فیروزجا در هلند تازه تمام شده است. امیدواریم او آنالیز کاملی روی دعوتنامه داشته باشد. خادم الشریعه هم در خصوص استعفایش هیچ صحبتی با فدراسیون نداشته است. امیدواریم آنها در این رقابت ها شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شاهکار جدید فدراسیون پرحاشیه، دعوت از شطرنجباز ترک وطن نموده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکار جدید فدراسیون پرحاشیه، دعوت از شطرنجباز ترک وطن نموده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید