رایزنی خلیلزاد با مقامات ترکیه در آستانه نشست استانبول برای افغانستان

به گزارش بابا آب داد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در آستانه برگزاری نشست بین المللی صلح در استانبول با مقامات ترکیه دیدار و گفت وگو کرد.

رایزنی خلیلزاد با مقامات ترکیه در آستانه نشست استانبول برای افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای بابا آب داد، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در آستانه نشست بین المللی استانبول برای صلح افغانستان با مقامات ارشد دولت ترکیه دیدار کرد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه ترکیه، خلیلزاد و صدات اونال معاون وزیر خارجه ترکیه طی دیداری در دوحه دربار فرایند صلح افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

پیش از این نیز عمر سلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه از آمادگی این کشور برای میانجی گری در فرایند صلح افغانستان آمادگی دارد اما درباره تاریخ برگزاری نشست استانبول و یا جزئیات بیشتر آن چیزی نگفت.

یکشنبه هفته جاری نامه ای از آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان درز کرد که در آن بر ایجاد یک دولت انتقالی تاکید شده بود.

در بخشی از این نامه، بلینکن بدون معین زمان معینی گفت که آمریکا طی چند هفته آینده از دولت ترکیه خواهد خواست تا برای نهایی کردن توافق صلح میزبان نشست افغانستان و طالبان باشد.

وزیر خارجه آمریکا از رئیس جمهور افغانستان نیز خواست تا خود و یا نمایندگان باصلاحیت خویش و سایر نمایندگان نظام جمهوری اسلامی افغانستان در این نشست حاضر شوند.

گفتنی است که این طرح مورد مخالفت صریح دولت افغانستان قرار گرفته اما طالبان هنوز موضع خویش را درباره طرح جدید واشنگتن اعلام نکرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رایزنی خلیلزاد با مقامات ترکیه در آستانه نشست استانبول برای افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی خلیلزاد با مقامات ترکیه در آستانه نشست استانبول برای افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید