دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شروع شد

به گزارش بابا آب داد، دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای معین 10 کرسی از ساعت 8 صبح امروز آدینه شروع شد.

دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شروع شد

به گزارش بابا آب داد از ایرنا، در این دوره از انتخابات متولدین 21 شهریور 1381 به قبل می توانند با در دست داشتن مدارک لازم پای صندوق های آرا رفته و به نامزد موردنظر خود رای دهند.

این دوره از انتخابات در سه هزار و 100 شعبه و 10 حوزه انتخابی برگزار می گردد و حدود 100 هزار نفر هم با ستاد انتخابات همکاری می نمایند.

اخذ رأی برای مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همه شعبه های حوزه های انتخابیه لنجان، سمیرم، کرج، اشتهارد و فردیس، دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره، اهواز، باوی، حمیدیه و کارون، زنجان و طارم، بیجار، کرمانشاه، اسلام آباد غرب و دالاهو و کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان انجام می گردد.

به دلیل مبتلا نشدن به ویروس کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی بر همه افراد اعم از افراد سر صندوق، ناظر، نماینده های نامزدها، فرماندار و شورای نگهبان و همچنین و رای دهندگان الزامی است و این افراد باید با ماسک و دستکش در شعبه های اخذ رای حاضر شوند. رای دهندگان باید از تجمع مقابل شعبه ها خودداری نموده نمایند.

از 290 کرسی مجلس، شرایط 179 کرسی در انتخابات اسفند سال گذشته با رای و انتخاب مردم معین شد و 11 حوزه انتخابی به دور دوم کشیده شده است که قرار بود به دلیل رد صلاحیت یکی از دو نامزد حوزه انتخابی میانه در استان آذربایجان شرقی، انتخابات امروز در این حوزه برگزار نمی گردد و نماینده این حوزه انتخابی همراه با انتخابات میان دوره ای در 28 خرداد 1400 مشخص می گردد.

براساس این گزارش، 5 حوزه انتخابیه دیگر نیز به دلیل فوت سه منتخب، جعلی بودن مدرک تحصیلی یک منتخب و عدم تایید یک منتخب از سوی نمایندگان در حوزه های انتخابی تهران، آستانه اشرفیه، بهار و کبودرآهنگ، تفرش، فراهان و آشتیان، و گچساران در انتخابات میان دوره ای 1400 معین تکلیف خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید