دلیل گل نزدن های طارمی گفتنی نیست، انگیزه بالا برای بازی با چلسی

به گزارش بابا آب داد، بهترین خبر برای طرفداران تیم فوتبال پورتو در آستانه ملاقات برگشت با چلسی انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا می توانست گلزنی مهدی طارمی باشد. مهاجم ایرانی بندر پورتو در هشت مسابقه قبلی با پیراهن این تیم پیروز به گلزنی نشده بود ولی انتها شنبه شب توانست در پیروزی 2 بر صفر پورتو مقابل توندلا، گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

دلیل گل نزدن های طارمی گفتنی نیست، انگیزه بالا برای بازی با چلسی

طارمی حالا در حالی آماده بازی با چلسی می گردد که پدر این بازیکن با آگاهی از دلیل عدم گلزنی این بازیکن در چند مسابقه، از اعلام جزئیات این مشکل خودداری کرد.

علیشاه طارمی که عملکرد پسرش را در پورتو از کیلومترها دورتر در بوشهر زیر نظر دارد، به بازی برگشت پورتو با چلسی امیدوار است و تاکید می نماید اگر مهدی در بازی رفت حضور داشت، پورتو شاید پیروز از زمین خارج می شد.

علیشاه طارمی همچنین پنالتی نزدن طارمی در پورتو را یکی از دلایل فاصله دریافت او در جدول گلزنان عنوان و به پنالتی بازی با ماریتیمو با حضور امیر عابدزاده هم اشاره نمود.

مشروح گفتگوی بابا آب داد با علیشاه طارمی در ادامه می آید:

* بابا آب داد - در آستانه بازی حساس پورتو با چلسی در لیگ قهرمانان اروپا مهدی مجدداً گلزنی کرد تا خیال طرفداران را کمی راحت کند. شاید برای همه این سئوال ایجاد شده بود که چرا طارمی در چند مسابقه متوالی گلزنی نمی کرد؟

- مهدی مدتی گل نمی زد. یکسری مسائل بود که نمی گردد آن را بیان کرد. خوشبختانه او در 15 دقیقه ای که در بازی با توندلا به زمین آمد هم خوب بازی کرد و هم گل زد. از نظر روحی شرایطش برای بازی با چلسی بهتر شد. امیدوارم مهدی در بازی با چلسی هم گلزنی کند.

* مشکل مهدی دقیقاً چه بود؟ یک مشکل شخصی یا مشکلاتی در باشگاه؟

- عذرخواهی می کنم. گفتنش تا همینجا کافی است.

* مهدی در بازی رفت پورتو با چلسی محروم بود و جایش در زمین خالی به نظر می رسید. فکر می کنید در صورت حضور مهدی، پورتو می توانست برنده گردد؟

- حالِ همه با نبود مهدی در آن مسابقه گرفته شده بود. مهدی طرفداران زیادی در ایران و پورتو دارد. اگر او و اولیویرا در مسابقه حضور داشتند، قطعاً تاثیرگذار بودند. چلسی در بازی رفت چیزی نداشت و دو گل مفت زد که بیشتر روی اشتباه دروازه بان و دفاع پورتو بود. به نظرم پورتو در بازی رفت بهتر بود. امیدوارم در بازی برگشت که تیم پورتو کامل تر است نتیجه بگیرند.

* محرومیت مهدی ناشی از دریافت کارت قرمز در بازی با یوونتوس بود. آیا با او درباره اخراجش صحبتی داشتید؟

- این اتفاقات گاهی یک لحظه در بازی رخ می دهد. من سئوالی از مهدی درباره اخراجش نپرسیدم. کار ما همین است و می دانیم که فوتبال چه شرایطی دارد.

* برخی از طرفداران پورتو بعد از بازی رفت با چلسی در شبکه های اجتماعی نوشتند با هت تریک طارمی در بازی برگشت برنده می شوند. پیش بینی شما چیست؟ مهدی می تواند در ملاقات برگشت با چلسی ورق را به سود پورتو برگرداند؟

- فوتبال قابل پیش بینی نیست ولی مهدی انگیزه زیادی دارد تا گل بزند و خوب بازی کند. اینکه هت تریک کند را نمی دانم؛ هرکسی یک نظری دارد. پورتو تا همینجا هم کار بزرگی انجام داده و یوونتوس را حذف نموده است. در بازی رفت با چلسی هم اگر تیمشان کامل بود حریفش را شکست می داد. در مجموع پورتو بهتر از چلسی بازی کرد و فقط روی اشتباه خودشان گل خوردند وگرنه چلسی کار خاصی انجام نداد.

* در مجموع دید شما نسبت به بازی برگشت با چلسی مثبت است؟

- پیش بینی ام این است که پورتو می تواند جبران کند ولی شرایط مسابقه و اتفاقات فوتبال قابل پیش بینی نیست. اگر حوادثی مثل اتفاقات بازی با یوونتوس رخ ندهد شاید بتوانند با نفرات کامل خود به لیگ قهرمانان بازگردند و صعود نمایند.

* بعد از بازی رفت پورتو با یوونتوس، مهدی گفت که در سرانجام بازی برگشت پیراهن کریستیانو رونالدو را می گیرد. آیا این اتفاق اتفاق افتاده است؟

- نمی دانم. از مهدی در این خصوص سئوال ننموده ام.

* علت نیمکت نشینی مهدی در بازی با توندلا چه بود؟

- کاملاً معین بود. سرمربی پورتو به مهدی، اولیویرا و ماره گا برای بازی با چلسی استراحت داده بود و آنها به همین دلیل نیمکت نشین بودند تا روز سه شنبه سر حال باشند.

* در حال حاضر مهدی در لیگ پرتغال 10 گل به ثمر رسانده است و با بهترین گلزن این لیگ، 6 گل فاصله دارد. آیا در هشت هفته باقی مانده، مهدی می تواند عنوان آقای گلی را کسب کند؟

- 8 بازی دارند و اگر مهدی مثل گذشته گلزنی کند به صدر جدول گلزنان می رسد. اگر نرسد هم تلاشش را نموده است. سال جاری شرایط مهدی فرق می نماید. زننده ضربات پنالتی از قبل معین شده است و بیشتر مواقع اولیویرا پنالتی های پورتو را می زند. اگر مهدی پنالتی ها را می زد با اختلاف در صدر جدول گلزنان بود.

* البته در بازی با ماریتیمو قرار بود مهدی پنالتی بزند اما روزنامه های پرتغال اعلام کردند سوء برداشت بازیکنان پورتو از صحبت های سرمربی این تیم باعث شد پنالتی به یک نفر دیگر برسد.

- در آن بازی وقتی مهدی می خواست پنالتی بزند، گفته بودند دروازه بان ماریتیمو (امیر عابدزاده) ایرانی است و از مهدی شناخت دارد. برای همین او هم پشیمان شد و پنالتی را نزد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دلیل گل نزدن های طارمی گفتنی نیست، انگیزه بالا برای بازی با چلسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل گل نزدن های طارمی گفتنی نیست، انگیزه بالا برای بازی با چلسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید