خواص درمانی جوانه های گیاه بامبو (نی)

به گزارش بابا آب داد، آیا می دانستید که ساقه های چوبی تو خالی گیاهان بامبو که به طور معمول در ساخت مبلمان و چوب های ماهی گیری مورد استفاده قرار می گیرند دارای خواص درمانی بی شماری هستند؟ متن زیر اطلاعاتی را در این زمینه ارائه می دهد.

خواص درمانی جوانه های گیاه بامبو (نی)

ترجمه و تألیف: حمید وثیق زاده انصاری

منبع: راسخون

آیا می دانستید که ساقه های چوبی تو خالی گیاهان بامبو که به طور معمول در ساخت مبلمان و چوب های ماهی گیری مورد استفاده قرار می گیرند دارای خواص درمانی بی تعدادی هستند؟ متن زیر اطلاعاتی را در این زمینه ارائه می دهد.

ساقه های خوراکی بسیاری از گونه های بامبو مانند بامبوس ولگاریس با اسم ساقه ها / جوانه های بامبو شناخته می شوند. آنها اغلب در آشپزی آسیایی به ویژه در غذاهای چینی مورد استفاده قرار می گیرند و یک ماده پر هوادار به تعداد می فرایند. گیاهان بامبو را عمدتاً به دلیل ترد بودن و بوی مطبوع آنها دوست دارند. اگر چه بامبو گیاهی بهاری است اما به دلیل این که جوانه ها در طول سال در اشکال کنسرو شده، تازه و یخ زده موجود می باشند تنها در ماه های مارس و آوریل بهتر خریداری می شوند. این گیاه را می توان به صورت ترشی، سرخ شده، یا تنها به اسم یک سبزی ساده مورد استفاده قرار داد.

خواص درمانی جوانه های بامبو

مهمترین وجه در باره این جوانه ها، که بیشتر مردم از آن بی اطلاع هستند، کم بودن کالری آنهاست. تنها 27 کالری در 100 گرم جوانه موجود می باشد. بنا بر این جوانه های بامبو برای افرادی که نگران افزایش وزن خود هستند گزینه بسیار مناسبی است.

این گیاه بسیار پر فیبر است. بنا بر این، در برابر فشارهای گرسنگی که در طول روز بسیار ناراحت نماینده است از ما مراقبت می نماید. هم چنین اندازه فیبر بالا به هضم غذا، و درمان یبوست یاری می نماید، و در نتیجه، برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مفید است.

بامبو برای افرادی که قصد دارند اندازه کلسترول خود را به صورت طبیعی درمان نمایند بسیار مفید است. مطالعات نشان داده اند که مصرف این جوانه ها به طور جدی اندازه کلسترول بد را در بدن پایین می آورد، و به تبع آن خطر ابتلا به بیماری احتمالی قلبی کاهش می یابد.

این گیاهان غنی از پتاسیم هستند، پتاسیم یک ماده معدنی است که برای تنظیم فشار خون بسیار مفید است. جوانه های بامبو برای پایین آوردن فشار خون بالا مفید شناخته می شوند. بنا بر این، با مصرف این جوانه ها همراه با دیگر غذاهای غنی از پتاسیم، می توان سطح فشار خون را به صورت مؤثر تحت کنترل نگاه داشت.

این جوانه ها دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که برای جلو گیری از سرطان و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید می باشند. آنها هم چنین دارای مواد ضد التهابی هستند و خطر بیماریهای بالقوه شدید را به صورت مؤثر کاهش می دهند.

ساقه های فیبری به اسم عوامل خنک نماینده بدن عمل می نمایند. ساقه های بامبوی کوتوله برای درمان عفونت های دستگاه ادراری مورد استفاده قرار می گیرد.

این جوانه ها در قدیم به اسم مواد تشکیل دهنده داروهای گیاهی برای کاهش اسپاسم کیسه صفرا مورد استفاده قرار می گرفتند.

اطلاعات آشپزی

شما می توانید پس از یاد گیری چگونگی طبخ این گیاه غذاهای خوش مزه و غیر بومی را برای خود و اعضای خانواده تهیه نمایید.

هنگام استفاده از جوانه های تازه، پوشش سخت آنها را جدا کنید تا قسمت ترد و نازک جوانه ها دیده شوند. قاعده اصلی که در هنگام پختن این جوانه ها باید رعایت شود این است که اول آنها را در آب به مدت تقریباً 20 تا 25 دقیقه بجوشانید و سپس کاملاً آب کِشی نمایید تا اسید هیدرو سیانیک موجود در آن از بین برود.

جوانه های پخته شده را می توان به مواد غذایی سرخ نموده شامل جوجه، گوشت خوک، یا توفو اضافه نمود.

این جوانه ها را می توان به سالاد هم اضافه نمود. در این صورت، آنها احتیاج به پخته شدن دارند. یک روش ساده برای پختن جوانه بامبو این است که اندازه کمی اسفناج را در اندازهی روغن بادام زمینی بپزید، و با تکه نازکی از جوانه ها همراه با اندکی نمک و فلفل مخلوط نمایید.

جوانه های نازک و قطعه قطعه شده پخته یا کنسروی را می توان به هر نوع سوپ سبزیجات مخلوطی اضافه نمود. به خاطر داشته باشید که به منظور حفظ حالت تردی و مواد مغذی موجود در این ساقه ها باید آنها را در آخر به مواد غذایی پخته شده اضافه نمایید.

جوانه های کنسرو شده را باید از قوطی خارج نموده، در آب شیرین و در داخل یخچال نگه داری کرد. بهتر است آب آن هر روز عوض شود. به این ترتیب جوانه ها به مدت دو هفته تازه باقی می مانند.

از جوانه های ترد و خوشمزه گیاه بامبو بهره ببرید و از فواید درمانی شگفت انگیز آنها بهره مند شوید.

ساقه های بامبو برای افرادی که نگران افزایش وزن خود هستند، افراد متناسب و سالم، و برای افرادی که از خوردن انواع مختلفی از سبزیجات غیر بومی لذت می برند مناسب است.

تذکر: این مقاله صرفاً جنبه آگاهی داشته و به هیچ وجه نباید جای گزین توصیه های پزشکی افراد متخصص شود.

منبع: راسخون

به "خواص درمانی جوانه های گیاه بامبو (نی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص درمانی جوانه های گیاه بامبو (نی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید