خرسندی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی سوریه

به گزارش بابا آب داد، سخنگوی وزارت امور خارجه از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی سوریه ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم این انتخابات گامی مثبت در راستای صلح، ثبات و پیشرفت فرایند گفت وگوهای سیاسی سوری - سوری و تسکین آلام مردم این کشور باشد.

خرسندی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی سوریه

به گزارش گروه سیاست خارجی بابا آب داد، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) ضمن ابراز مراتب خرسندی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات مجلسی سوریه اضافه کرد: این انتخابات در شرایطی برگزار می شود که مردم سوریه به دلیل درگیری و ویرانی های تحمیل شده ناشی از اقدامات گروه های تروریستی، حضور نیروهای اشغالگر خارجی و تحریم های ظالمانه یکجانبه رنج و سختی های زیادی را متحمل شده اند.

موسوی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است انتخابات مجلسی سوریه گامی مثبت در راستای صلح، ثبات و پیشرفت فرایند گفت وگوهای سیاسی سوری- سوری و تسکین آلام مردم این کشور باشد.

انتخابات مجلسی سوریه (مجلس الشعب) روز یکشنبه در 15 حوزه انتخاباتی این کشور برگزار گشت و هزار و 656 نامزد در این انتخابات از جمله 200 نامزد زن برای کسب 250 کرسی مجلس شرکت کردند.

انتخابات مذکور دو بار به دلیل شیوع کرونا در سوریه، به تاخیر افتاد اما دیروز با رعایت پروتکل های بهداشتی در 15 حوزه انتخاباتی موجود در 14 استان این کشور،(در استان حلب دو حوزه انتخاباتی تدارک دیده شده است) برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خرسندی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرسندی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید