المعلومه اطلاع داد: تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق

به گزارش بابا آب داد، مشاور رئیس جمهور آمریکا از تصمیم کشورش برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق در آینده اطلاع داد.

المعلومه اطلاع داد: تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق

به گزارش گروه بین الملل بابا آب داد به نقل از پایگاه المعلومه، گابریل صوما مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در غرب آسیا، امروز مدعی شد که آمریکا میخواهد یک عملیات هوایی علیه چند پایگاه نظامی در عراق انجام دهد اما نه در مقطع کنونی.

وی در گفت وگو با المعلومه تاکید نمود که سامانه های پاتریوت وارد پایگاه های آمریکا در عراق شده است و هدف از استقرار این سامانه های حفاظت از نیروهای آمریکایی در برابر حملات موشکی است و این سامانه ها طی روزهای آینده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

صوما درباره اطلاع دولت عراق از ورود این سامانه ها به این کشور گفت: ارسال سامانه پاتریوت بخشی از حفاظت از نیروهای آمریکایی در عراق است.

مشاور ترامپ در ادامه گفت که کاخ سفید با فرماندهان نظامی حمله هوایی علیه چند پایگاه های نظامی در عراق را که تهدیدی برای نیروهای آمریکایی است مورد آنالیز قرار گرفته است.

وی تاکید نمود که این عملیات در حال حاضر انجام نخواهد شد زیرا آمریکا مشغول مقابله با شیوع ویروس کرونا است و شرایط عراق در عرصه بهداشتی و سیاسی در حال حاضر بحرانی است.

محمد کریم نماینده ائتلاف الفتح پیش از این از اقدام آمریکا برای یافتن بهانه ای به منظور ادامه حضور نیروهایش در عراق اطلاع داد.

عادل عبدالمهدی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هفته گذشته از پروازهای غیرمجاز در نزدیکی مناطق نظامی عراق اطلاع داده و درباره پیامدهای هرگونه اقدام جنگی هشدار داده بود.

در حالی که نیروهای آمریکایی طی روزهای اخیر تحرکات نظامی مشکوکی را در عراق داشته و حتی با نقض آشکار حاکمیت عراق اقدام به استقرار سامانه های دفاع موشکی پاتریوت در پایگاه عین الاسد نموده اند، دونالد ترامپ روز گذشته در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر بدون ارائه هیچ گونه شواهد و مدارکی مدعی شد: بر اساس اطلاعات و آنالیز ها، ایران یا نیروهای نیابتی اش در حال برنامه ریزی برای یک حمله غافلگیرکننده علیه نیروها و یا دارایی های [اماکن و تأسیسات] آمریکا در عراق هستند.

وی در ادامه تهدید کرد: اگر چنین اتفاقی رخ دهد، ایران در عمل بهای بسیار سنگینی خواهد پرداخت.

امروز نیز بیل اوربان سخنگوی تروریست های سنتکام گفت که واشنگتن، سامانه های دفاعی به عراق منتقل نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "المعلومه اطلاع داد: تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المعلومه اطلاع داد: تصمیم آمریکا برای عملیات علیه چند پایگاه نظامی در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید