خبرنگاران استاندار گیلان: اختصاص مدارس به درمان و بهبود مبتلایان کرونا اولویت نیست

به گزارش بابا آب داد، رشت - خبرنگاران- استاندار گیلان گفت : استفاده از مدارس در شرایط کنونی برای درمان و حتی گذران دوره نقاهت بهبود یافتگان از بیماری کرونا اولویت ما نیست .

خبرنگاران استاندار گیلان: اختصاص مدارس به درمان و بهبود مبتلایان کرونا اولویت نیست

ارسلان زارع سه شنبه شب در یک نشست پیرامون موضوع اختصاص مدارس به فضایی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا اضافه کرد : اگر زمانی این ضرورت ایجاد شد ، می توانیم از ظرفیت سالن های ورزشی برای این امر پیش بینی و برنامه ریزی کنیم و استفاده از مدارس به هیجج وجه اولویت ما نیست.

وی شرح داد: استفاده از ظرفیت مدارس در یکی از جلسات طرح شد و پس از آن ایده استفاده از دو مدرسه برای تداوم درمان آن دسته از بهبودیافتگانی که چند روزآخر دوره نقاهت خود را می گذرانند مطرح شد که پس از چند روز ماندن در این مرکز و تکمیل دوره درمان به منزل بازگردند که این دیدگاه هم رد شد.

وی عنوان کرد : از سویی نظر بر آن بود که این فضاها به عنوان پشتیبان بیمارستان رسول اکرم (ص)تامین اجتماعی باشد به گونه ای که پیشنهاد معاونت درمان تامین اجتماعی آن بود که برخی از بخش های پشتیبانی بیمارستان به این محلها منتقل و از بخش های موجود بیمارستان با استقرار تخت و ایجاد ظرفیت بیشتر برای بیماران کرونایی استفاده شود که این هم مورد موافقت قرار نگرفت.

در صورت افزایش بیماران نیازمند استفاده از ظرفیت های دیگر می شویم

استاندار گیلان با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر پنج هزار تخت داریم ، اظهار کرد: بیمارستان های جدید الاحداث همچون لنگرود و تالش را نیز داریم که بزودی وارد مدار خدمت رسانی می شوند؛ جای نگرانی از این نظرنیست هرچند به جهت فرایند افزایشی بیماران نگرانیم.

زارع از مردم خواست تا موازین بهداشتی و توصیه ها را با جدیت رعایت کنند زیراخود مراقبتی اصل کاهش و قطع چرخه شیوع کرواست .

وی شرح داد : در صورت افزایش بیماران و به همان نسبت کاهش تخت های در اختیار برای بستری بیماران به طور قطع دچار مشکل می شویم و نیاز به مکان های دیگر پیدا می کنیم.

وی گفت: اگرچه به تعبیر رهبر معظم انقلاب در مورد این ویروس نباید بزرگنمایی شود اما باید از سوی مردم جدی گرفته شود همه مسئولان نظام تلاش شان اینست که با کمترین آسیب ها این دوره را سپری کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار گیلان: اختصاص مدارس به درمان و بهبود مبتلایان کرونا اولویت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار گیلان: اختصاص مدارس به درمان و بهبود مبتلایان کرونا اولویت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید