فراوری برق نیروگاه اتمی بوشهر موقتا متوقف می گردد

به گزارش بابا آب داد، معاون سازمان انرژی اتمی گفت: فراوری برق نیروگاه اتمی بوشهر به منظور انجام عملیات تعویض سوخت سالیانه نیروگاه، بازرسی ها و تعمیرات دوره ای از امروز یکشنبه 24 فروردین ماه متوقف می گردد.

فراوری برق نیروگاه اتمی بوشهر موقتا متوقف می گردد

به گزارش گروه سیاست خارجی بابا آب داد محمود جعفری معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فراوری و توسعه انرژی اتمی ایران بیان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده و هماهنگی اجرا شده با شبکه سراسری برق کشور، فعالیت فراوری برق نیروگاه اتمی بوشهر به منظور انجام عملیات تعویض سوخت سالیانه نیروگاه، بازرسی ها و تعمیرات دوره ای از امروز یکشنبه 24 فروردین ماه امسال متوقف خواهد شد.

وی تأکید کرد: یکی از هدف های اجرای برنامه تعویض سوخت در زمان کنونی این است که با توکل به الطاف الهی، نیروگاه در اوج (پیک) مصرف برق کشور در تابستان در مدار فراوری باشد.

معاون سازمان انرژی اتمی ابراز امیدواری کرد که با انجام عملیات سوختگذاری پیش رو، فراوری برق در واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در موعد مقرر از سر گرفته شده و نیروگاه مجدداً به شبکه سراسری برق کشور متصل گردد.

به گزارش فارس به نقل از اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی٬ جعفری اظهار داشت: از ابتدای بهره برداری تجاری از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تا به امروز حدود 43 میلیارد کیلووات ساعت برق فراوری و به شبکه سراسری برق کشور تحویل شده است. همچنین از زمان تعویض سوخت قبلی نیروگاه از اردیبهشت ماه سال گذشته تا به امروز این نیروگاه بیش از 7.2 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی فراوری نموده است.

وی با اشاره به ارتقای سطح این نیروگاه اضافه کرد: در سال گذشته برنامه جامع ارزیابی همتایی از نیروگاه اتمی بوشهر در حوزه های مختلف توسط تیمی متشکل از متخصصان زبده انجمن جهانی بهره برداران هسته ای (WANO) از کشورهای مختلف انجام شد که نتایج درخشانی از جمله قرار دریافت نیروگاه اتمی بوشهر در شمار پنج کشور اول اعضای این مرکز را به همراه داشت.

به گزارش فارس٬ نیروگاه اتمی بوشهرر ایام نوروز 1399 نیز با حداکثر توان در حال فعالیت بود.(اینجا بخوانید)

لازم به ذکر است این نیروگاه در سال 1398 نزدیک به هفت میلیارد کیلووات ساعت برق هسته ای فراوری و از شروع راه اندازی تا به امروز اقدام به فراوری 43 میلیارد کیلووات ساعت برق هسته ای نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فراوری برق نیروگاه اتمی بوشهر موقتا متوقف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری برق نیروگاه اتمی بوشهر موقتا متوقف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید