تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر امضاء شد ، کرمی: گامی برای توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی

به گزارش بابا آب داد، تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر میان ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و گروه توسعه صنایع و معادن شهر به امضا رسید.

تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر امضاء شد ، کرمی: گامی برای توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی

به گزارش گروه دانشگاه بابا آب داد به نقل از بنیاد ملی نخبگان، تفاهم نامه حمایت از ایجاد خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر میان ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه توسعه صنایع و معادن شهر امضا شد تا شاهد رونق فعالیت ها در حوزه صنایع خلاق شهری و توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی باشیم.

تفاهم نامه حمایت از ایجاد خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر میان ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه توسعه صنایع و معادن شهر امضا شد تا شاهد رونق فعالیت ها در حوزه صنایع خلاق شهری و توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی باشیم.

این تفاهم نامه به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن احمدی مدیر عامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن شهر رسید.

جذب استارتاپ­ ها و شرکت ­های خلاق و دانش ­بنیان فعال در حوزه صنایع و فناوری­ های نرم و خلاق شهری هدفی است که از راه اندازی این مرکز دنبال می گردد.

اقدامات مربوط به راه اندازی این مرکز به وسیله گروه توسعه صنایع و معادن شهر و با حمایت و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع شده است تا اقدامی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان باشد. در کشور حدود 1400 شرکت خلاق فعال هستند که راه اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای توسعه فعالیت این شرکت ها و رونق فراوری محصولات آن ها است. بعلاوه در حال حاضر حدود 70 خانه خلاق در کشور راه اندازی شده اند.

بر اساس این تفاهم نامه حمایت و مشارکت در ایجاد و راهبری خانه خلاق و نوآوری با موضوع صنایع خلاق شهری و معرفی شتاب­دهنده ­های تخصصی و حمایت اقتصادی و معنوی از شرکت های دانش بنیان و خلاق و شتاب­دهنده­ های مستعد در این مرکز و حمایت از برگزاری رویداد های مرتبط و پشتیبانی اطلاعاتی و اداری از جمله حمایت­ های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شمار می ­رود.

تزریق نوآوری به حوزه شهری سرعت می گیرد

پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: راه اندازی این مرکز می تواند نقش مهمی در ایجاد هماهنگی، ارتقاء و صندلی شرکت­ های خلاق و دانش بنیان و شتاب­دهنده ­های فعال در حوزه مباحث شهر و شهرداری­ ها ایفا نماید. فعالیت شرکت های خلاق در حوزه شهری با توسعه خانه های خلاق و نوآوری توسعه می یابد؛ اقدامی که نوآوری و خلاقیت را به این حوزه تزریق می نماید و راهی برای توسعه خدمات شهری هوشمند است.

رییس اجرایی سازی سند ملی فناوری های نرم و صنایع خلاق اعلام کرد: مراحل آماده سازی محل استقرار و تجهیز این خانه به وسیله گروه توسعه صنایع و معادن شهر صورت گرفته است. شتاب­دهنده ­ها و استارتاپ­ ها­ی نیز بر مبنای طرح های تجاری ارائه شده به زودی این خانه مستقر می گردد و این مرکز تخصصی با عنوان خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر گشایش می یابد.

به گفته کرمی، در این مرکز از برگزاری رویداد های مرتبط با حوزه صنایع خلاق و فرهنگی مرتبط با مشارکت طرفین حمایت می گردد. بعلاوه برقراری ارتباط میان این خانه و سایر خانه های خلاق اتفاق دیگری است که رخ می دهد تا با توسعه تعاملات شاهد رونق فعالیت ها در حوزه فناوری های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر امضاء شد ، کرمی: گامی برای توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر امضاء شد ، کرمی: گامی برای توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید