5 هزار میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی کشور اختصاص یافت

به گزارش بابا آب داد، تهران (پانا) - نمایندگان مردم در مجلس با اختصاص 5 هزار میلیارد تومان برای ساخت، تجهیز، تکمیل و بازسازی فضاهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم موافقت کردند.

5 هزار میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی کشور اختصاص یافت

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه 15 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان آنالیز بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1401 کل کشور با بندهای (ی)، (ک) و (ل) تبصره 5 این لایحه موافقت کردند.

نمایندگان در جریان آنالیز بند (ی) تبصره 5 لایحه بودجه سال آینده اصلاحاتی را انجام دادند.

براساس بند (ی) تبصره 5 اصلاحی ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

1- به دولت اجازه داده می گردد مبلغ سی هزار میلیارد (30.000.000.000.000) ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند، تا جهت احداث، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش(سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور) با اولویت مدارس عشایر (با هماهنگی سازمان امور عشایر) با اولویت مدارس روستاهای فاقد مدرسه یا دارای مدرسه کانکسی و دانشگاه فرهنگیان به مصرف برسد. این اوراق خارج از سقف پیش بینی شده در جدول شماره(4) ماده(7) قانون برنامه ششم توسعه بوده و براساس ابلاغ اعتبار و تخصیص های صادرشده به مصرف می رسد.

2- به دولت اجازه داده می گردد مبلغ بیست هزار میلیارد(20.000.000.000.000)ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند، تا جهت تعمیر، نگهداری، بازسازی و مقاوم سازی فضای فیزیکی فرسوده و یا درحال تخریب دانشگاههای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جهاد دانشگاهی به مصرف برسد.

3- به دولت اجازه داده می گردد مبلغ بیست هزار میلیارد(20.000.000.000.000)ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند، تا جهت آب و راه روستایی و عشایری، احیای قنوات با اولویت روستاهای فاقد راه احداثی و غیرآسفالته و اجرای طرح های روستایی و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اختصاص می یابد.

این اوراق خارج از سقف پیش بینی شده در جدول شماره(4) ماده (7) قانون برنامه ششم توسعه بوده و براساس ابلاغ اعتبار و تخصیص های صادر شده به مصرف می رسد.

براساس بند (ک) تبصره 5 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

- مهلت واگذاری اوراق مالی اسلامی غیرنقدی (تحویل به طلبکاران) منتشرشده در سال 1401، برای کلیه دستگاههای اجرائی از جمله دستگاههای اجرائی موضوع ماده (1) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، تابع قانون اصلاح مواد (63) و (64) قانون محاسبات عمومی کشور است.

براساس بند (ل) تبصره 5 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

- به منظور یکپارچگی و هماهنگ سازی در اوراق منتشرشده دولت، اوراق مالی اسلامی دولت (منتشرشده به وسیله وزارت امور مالی و دارایی) مشمول ماده (27) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب 1/9/1384 با اصلاحات و الحاقات بعدی است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "5 هزار میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی کشور اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 هزار میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی کشور اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید