تعداد کاربران شبکه 5G از مرز 100 میلیون گذشت، این شبکه چه توانایی هایی دارد؟

به گزارش بابا آب داد، خبرنگاران نوشت:یکی از مدیران ارشد شرکت هوآوی، طی سخنرانی خود در یک کنفرانس خبری از تلاش و اقدامات این شرکت برای هوشمندسازی کامل شهر شنژن چین با استفاده از فناوری 5G خبر داد.

تعداد کاربران شبکه 5G از مرز 100 میلیون گذشت، این شبکه چه توانایی هایی دارد؟

در کنفرانسی که روز 17 آگوست 2020 توسط شرکت هوآوی برگزار گشت گو پینگ (Guo Ping) یکی از مدیران ارشد این شرکت توضیحاتی را در ارتباط با گسترش و استفاده از فناوری 5G ارائه داد. به گفته او در حال حاضر بیش از 92 اپراتور و شرکت مخابراتی در حال کار بر روی شبکه تجاری 5G هستند و تعداد کاربرانی که از این فناوری استفاده می کنند نیز از مرز 100 میلیون نفر عبور کرده است.

او در بخش اصلی این سخنرانی به تلاش برای هوشمندسازی کامل شهر شنژن چین اشاره و مطالبی را در این مورد منتشر کرد. مدیر ارشد هوآوی در سخنرانی اش خاطرنشان کرد که این شرکت به همراه شرکای دیگر به دنبال راه حل های همه جانبه برای ارتقا و گسترش فناوری 5G، و به دنبال آن ساخت شهر هوشمند در چین هستند.

تاثیر شبکه 5G بر مشاغل

گو پینگ در این کنفرانس بیان داشت: از آنجا که مرحله اول گسترش 5G ، استقرار آن در نقاط مختلف جهان است ما باید تمرکز خود روی کاربردهای صنعتی این فناوری را تقویت کنیم تا از این طریق بتوانیم به موفقیت های تجاری بزرگی برسیم که برای این کار به هم افزایی پنج حوزه اصلی فناوری از جمله اتصالات و ارتباطات ، فضای ابری ذخیره سازی ، محاسبات ، کاربردهای صنعتی و هوش مصنوعی نیاز است. هوآوی در این مورد خاطرنشان کرد با تمام داشته های خود و با همکاری شرکا، این 5 اصل فناوری را جهت بهره بری از شبکه گسترده 5G و هوشمندسازی کامل شهر شنژن با یکدیگر ادغام کرده و به کار می گیرد.

ایجاد ارتباطات اطلاعاتی بین صنایع مختلف از اهداف استفاده از فناوری 5G است که می تواند توسط یک شبکه واحد مدیریت شود و کار کند، این شبکه اطلاعاتی قدرتمند می تواند در ادارات، دفاتر، صنایع و شاخه های حرفه ای دیگر کاربرد داشته باشد. هوش مصنوعی نیز از اصلی ترین کاربردهای این فناوری است و می تواند به سرعت دریافت فرآیندهای کاری در محیط های اداری و صنایع مختلف کمک کند. با استفاده از هوش مصنوعی می توان یک تغییر و تحول اساسی و هوشمندانه در سیستم های موجود ایجاد کرد، علاوه بر آن استفاده از این فناوری مثلا در اتومبیل های خودران نیز سبک زندگی افراد را تغییر خواهد داد.

23302منبع: خبرآنلاین

به "تعداد کاربران شبکه 5G از مرز 100 میلیون گذشت، این شبکه چه توانایی هایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد کاربران شبکه 5G از مرز 100 میلیون گذشت، این شبکه چه توانایی هایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید